Anna hoogu lastenäidendite raamatule!User's  Kertu Vellerind project in the category Print

2012.a. rääkis mu lapse klassijuhataja õpetaja Lea, et tore oleks kogu klassiga lavastada üks näidend, kus kõik õpilased saaksid kaasa teha. Ei tea isegi, kuidas, aga kogemata kombel sai antud lubadus lugu valmis kirjutada. Asi osutus mõnevõrra raskemaks ja aeganõudvamaks, kui oodata oli, aga valmis ta sai.

„Lutikas Leemeti leiunurk“ esietendus 12. aprillil 2013, ja et näidend ei kukkunud kõige hullem välja, kinnitas tõsiasi, et Tallinna kooliteatrite festivalil KRÕF 2013 hinnati lavastus J.Westholmi Gümnaasiumi 2a klassi esituses Grand Prix’i vääriliseks. Edasi oli ära ütelda juba raskem.

Järgneval kahel aastal valmisid loogilise jätkuna samale kollektiivile kirjutatud näidendid „Vihmaloigu tänav 5“ ja „Kuningas Krihvel ja tema kadumaläinud kullakirst“, mis mõlemad leidsid äramärkimist KRÕHVil. Kõik teatritükid on valminud sellistena, et neis leiab rolle kogu klassile – vähemalt 24-le õpilasele – kuid loominguline õpetaja suudab seda arvu kindlasti vajadusel suuremaks või väiksemaks kohandada.

Kuna nooremale koolieale sobivaid lavatükke leida on suhteliselt keeruline, on paljud tuttavad julgustanud mind näidendeid raamatuna välja andma. Aga et raamatu kirjastamine ja trükkimine on seotud rahaliste kuludega, pöördungi Sinu poole, kallis lastekirjanduse-pärast-südant-valutaja, kui võimalik, siis palun toeta! Anname koos raamatu välja!

Raamat tuleb kõvakaaneline 56-leheküljeline 4-värvi trükis ja sisaldab minu enda joonistatud illustratsioone. Kõik toetajad kutsutakse raamatu esitlusele. Raamatu tahaks välja anda jaanipäeva paiku.

 

Related projects

Amanda and the virus

  • 1%raised
  • 40€pledged
  • 25 days to go

"THE ADVENTURES OF LUCKY ANIMAL"

  • 92%raised
  • 2753€pledged
  • 20 days to go