"Haruldaste olendite taskuraamat" väljaandmineUser's  Hedi Armulik project in the category Print

Kaks Suure-Jaani kooli innukat õpilast Anna-Liisa Sääsk ja Inessa Saarits on koostanud käsitsi imetoreda raamatu oma 8. klassi loovtööks. Raamatusse on tüdrukud kirja pannud lood isemõeldud olenditest ning ühtlasi lisanud juurde erinevad meeldejäävad illustratsioonid ning raamat kannab nime "Haruldaste olendite taskuraamat".

Kooli direktoril Epp Välbal tekkis mõte see raamat välja anda 2016. aasta kevadel, kui raamatu autorid lõpetavad Suure-Jaani kooli 9. klassi. Esiteks soovime propageerida ja väärtustada kohaliku kooli väga tublisid loomingulisi õpilasi. Loodame ja usume, et nende koostatud raamatu avaldamine aitab neil edaspidises elus oma varakult tärganud annet paremini tõestada ning ka edasi arendada.

Teiseks soovime, et raamat saaks Suure-Jaani kooli väärtuslikuks kinkeraamatuks. Samuti saavad tüdrukud raamatu vormistada Viljandi kunstikooli lõputööks.

Autorite kommentaar raamatule:

"Raamatust võite leida erinevaid lennukaid kirjeldusi ja illustratsioone väljamõeldud olenditest. Olete te vahel mõelnud, miks teatud olukorras kuidagi sõnad suust välja ei taha tulla? Või kui tulevad, siis tulevad kohe täiesti valed. Tegemist tuttava olukorraga, kuid me teame, et asi pole lihtsalt kohmetuses või ootamatus olukorras. Süüdi on hoopis riukalik Sõnasööja, kes satub meie kurku nähtamatumalt kui kevadine nakkushaiguse pisik!

Ja kui arvate, et teie pööningutes ja keldrites puuduvad elanikud, siis meie selles nii kindlad ei ole. Olete midagi kuulnud Gelborgenist? Ütleme nii, et muretsemiseks pole üldse põhjust. Kui raamatut lugedes teada saate, kellega tegemist, siis pigem tahate temaga esimesel võimalusel tutvust teha."

Muideks hooandjad saavad enda kingitused kätte postiga. Igaüks, kes soovib ja saab toetada kahe tüdruku ilusat unistust – andke hoogu nii, kuidas jaksate!