Eriolümpia delegatsiooni osalemine talimaailmamängudelUser's  EO Eesti Ühendus project in the category Sport

"Las ma võidan ja kui ma ka ei võida, olen ma andnud endast parima!"
 

Nii kõlab 4,7 miljoni eriolümpia sportlase vanne üle kogu maailma, rohkem kui 170-s riigis, sealhulgas Eestis. Maailma suurim intellektipuudega inimesi ühendav spordiorganisatsioon pakub läbi spordi eduelamust, rõõmu, sõprust ja võimalust vastavalt võimetele end proovile panna. Siin on iga inimene aktsepteeritud ja hinnatud ning igal inimesel on võimalus eneseteostuseks!

Järgmine kohtumispaik intellektipuudega sportlastele üle maailma on 14.-25. märtsil 2017 Austrias, kus toimuvad eriolümpia talimaailmamängud ja sinna oodatakse ligi 3000 sportlast 107-st riigist. Maailmamängudel osaleb ka meie EO Eesti Ühenduse 22-liikmeline delegatsioon, mille liikmetest 16 on eriolümpia sportlased. Eesti esindab oma riiki murdmaasuusatamises (8 sportlast) ja saalihokis (8 sportlast).
 


 

Kõik sportlased koos treeneritega teevad võistlusteks usinalt ettevalmistusi ja soovivad end ja oma riiki väärikalt esindada. Inimesed, kes meie sportlasi ette valmistavad, teevad seda suure südame ja hingega, paljuski omast vabast ajast ja vabatahtlikkuse alusel. Tasuks on sportlaste siiras rõõm, positiivsed emotsioonid ja õnnestumised võistlustel. Kulutused suurvõistlustel osalemiseks on suured - lennupiletid, võistlus- ja talvine esindusriietus, samuti võistlusvarustus (me kõik teame kui kallis on ühe suusataja võistlusvarustus). Samas on sellistel võistlustel käimine ühe intellektipuudega inimese jaoks mõõdetamatu väärtusega - hakkamasaamine võõras keskkonnas, sotsiaalne integratsioon, praktilised kogemused, silmaringi laienemine jne.

Me ei palu võimatut, oleme väga tänulikud, kui sul on võimalus meie maailmamängudel osalemist toetada! Ühendades jõud, võib korda saata uskumatuid asju ja kellegi unistusi teoks teha!
 

Aitäh, et leidsid aega meie tegemistega tutvuda ja täname sind juba ette, kui leiad võimaluse ka toetuseks!
 

Video ja foto:

Johanna Eliise Kaskema

Lisainfo:

http://eeo.ee/
https://www.facebook.com/EestiEO/?fref=ts