Selge pilt – selgem sõnum. Paremad tingimused loodusfotode nautimiseksUser's  Janika Ruusmaa project in the category Education

Eesti üldharidus on maailmatasemel ja kirjaoskus on 99,8%. Kuidas on aga lood meie loodusharidusega ja milline on meie visuaalne kirjaoskus?

Loodusfotod võivad kanda lisaks võimsale emotsioonile ka olulist informatsiooni ja sõnumit. Kas me näeme ja oskame seda lugeda?

Aita toetada multimeediaprojektori hankimist, et paigaldada Tartu loodusmajja kvaliteetse pildi edastamiseks sobiv tehnika ning aitad kaasa loodushariduse ja visuaalse kirjaoskuse arendamisele.

Tartu loodusmaja on loominguline ja avatud hariduskeskus kõigile. Siin peetakse meeleolukaid perepäevi ja näidatakse imetabaseid loodusfilme, toimuvad harivad loengud ja maailmapilti avardavad loodusõhtud, millest enamus on külastajatele tasuta või osalemisel sümboolse tasu eest. Oma loodusvaatlusi ja uurimistulemusi esitlevad ka noored looduseuurijad - toimuvad konverentsid ja õpilasakadeemiad.
 

Foto: Tartu Loodusmaja

Loodus- ja filmiõhtud, konverentsid ja akadeemiad kannavad sõnumit meie ainulaadse looduse eripärast, selle hoidmise vajadusest, tugevast mõjujõust ning haavatavast haprusest. Sõnadest parem sõnumi kandja on pilt. Seetõttu on iga esineja kõrval väga oluline osa ka pildil. Kvaliteetse pildi abil jõuab paremini kohale ka sõnum. Õige tehnika aitab vahendada kvaliteetseid loodusfotosid ja –filme ning on abiks sõnumi edastamisel. Looduses on, mida vaadata ja on, mida hoida!
 

Foto: Urmas Tartes

Eestis tehakse palju häid, väga hea kvaliteediga loodusfotosid ning on olemas imelisi loodusfilme, mida võiksime üheskoos nautida ja lugeda.

Ühise toetuse tulemusena soovime kujundada Tartu loodusmaja saali võimaluse, kus näidata parima kättesaadava kvaliteediga parimaid looduspilte.

Soovime hankida projektorit Canon Xeed. Kui kogume rohkem toetust, saame paigaldada ka korraliku videokaabli ja täiendada helisüsteemi.

Projekti toetavad ka Tartu Keskkonnahariduse Keskus, loodusfotograafid Urmas Tartes ja Arne Ader oma loominguga ning tänuõhtuga hooandjatele.

Teie toetus avardab maailma!

Loe Tartu loodusmaja kohta: http://www.tartuloodusmaja.ee/
Jälgi meie tegemisi: https://www.facebook.com/tartuloodusmaja/

  • 182 backers
  • 3845€raised of 3500€ goal

Successful project

This project was funded on 09.Mar.2017