Toome Aafrika tantsud Eestisse!User's  Mari-Liis Pruul project in the category Art

Hea Hooandja, Sul on võimalus muuta Eesti (tantsu-) kultuurimaastikku - aita Eestisse tuua Aafrika tantsu!

Aafrika tantsudele on iseloomulik väga intensiivne ja hoogne liikumine, mis kasvatab füüsilist jaksu ehk võhma. Samas on Aafrika tants väga emotsionaalne ja vitaalne, rõhudes liikumis- ja elurõõmule.  Lisaks on Aafrika tants oma olemuselt alati seoses tähenduse ja kontekstiga – tantsitakse ilmale ja viljakusele, sündidel ja matustel, pulmades jne. Nii tekib tervik, kus arenevad koos inimese füüsis ja emotsionaalsus.  Sama kehtib ka Aafrika tantse treeninguna võttes. Aafrika tantsud sobivad nii meestele kui ka naistele – tantsitakse erinevaid tantse, eraldi ja ka omavahel koos. Samuti sobib ta eri vanusegruppidele – kellel vaid huvi on oma keha liigutada!

Et Eestis praegu tõelist Aafrika tantsu ei õpetata – videoklipis kommenteeritud kogemused Aafrika tantsudest põhinevad Vanalinna Päevade raames aastate jooksul läbi viidud lühikestel töötubadel, kus sain Aafrika tantsuga tuttavaks ja armusin sellesse ka mina - lähen mina Teie abiga suvel pea kaheks kuuks Aafrikasse tantsu õppima (aga ka laulu ja trummimängu -> vt programmitutvustusi all) ja tulen tagasi teadmistepagasiga, mida tantsutundide näol 2013. aasta sügisest erinevates tantsustuudiotes ja tantsukoolides üle Eesti jagama hakkan.

Osalen Ghanas kahes järjestikuses programmis, kus keskendutakse Ghana erinevate hõimude liikumistraditsioonidele. Õpin Ghana Ewe, Ga, Ashanti jt hõimude, aga ka naaberriikide tantse, kultuuri ja muusikat.

This World Music programm: http://thisworldmusic.com/ghanatours_video/

Kusun Study Tour programm: http://ghanadrumschool.com/tour.html

Kuidas Sina saad aidata?

Poeta vastavalt oma huvile midagi Hooandja kukrusse ja jaga seda kuulutust oma sõpradega, tuttavatega, töökaaslastega, perega, sugulastega – lastega, noortega, keskmiste ja vanadega – et hea sõna leviks ja Teie kõik ühest suurest muudatusest osa saaksite olla:) !

Hooandja.ee ja Teie abil kogutud raha kulub peamiselt majutuse ja toitlustuse katmiseks!

Kõik annetajad on oodatud suurele peole Müstika tantsustuudios, kus silma ja keha kosutavad Aafrika tantsud, kõrvu laulud ja trummimäng ning maitsemeeli maitsev Aafrika toit! Lisaks kõrvalmainitud hüved ;) !

Oma kogemusest võin öelda, et Aafrika tants on kui liikumisrõõmu kehastus!

Aita sellel rõõmul särada ka teiste inimeste kehadesse!

Mari-Liis

Lisainfo http://aafrikablog.wordpress.com/ ja http://www.facebook.com/events/360825874032166/ ja  CV minu Hooandja profiilis!

  • 80 backers
  • 3041€raised of 2956€ goal

Successful project

This project was funded on 04.May.2013