Sõmeru Robootikameeskond Triblox Euroopa meistrivõistlusteleUser's  Rasmus Kits project in the category Technology

Aidake meistritel sõita Taani First Lego League Euroopa Avatud Meistrivõistlustele!
 
Sõmeru robootikaringi võistlusmeeskond „Triblox“ on nüüdseks tegutsenud juba kolm ja pool aastat. Esialgsest pisikesest tegevusest on välja kasvanud korrapäraselt koos käiv huviring, mis kaasab endaga noori vanuses 13-16 Sõmerult, Uhtnast ja ka kaugemalt. Juba esimese aasta kevadel otsustas meeskond osaleda üle-eestilistel võistlustel ja nii on see jätkunud kuni praeguseni.
 
Sellel aastal on meeskond tänu väga suurele tööle ja pühendumisele saavutanud vabariigi robootikavõistlusel First Lego League järjekordse Eesti meistritiitli – ollakse jätkuvalt parim robootikameeskond vabariigis. Eelmisel aastal esindas meeskond Eesti vabariiki Euroopameistri võistlustel Tenerifel ja saavutati II koht.
 
Seetõttu sõidab meeskond esindama Eesti Vabariiki 25.-29. mail 2017 toimuvale Avatud Euroopa Meistrivõistlusele Taani kuningriigis.
 
Robootikavõistlus on oma ülesehituselt mitme alavõistlusega. Üks olulisemaid neist on „projekt“ - selleaastane teema on „Loomadest Liitlased“. Projekti eesmärgiks on analüüsida ning välja mõelda probleem või kitsaskoht ning otsida sellele lahendusi. Meeskonna arvates on üheks kitsaskohaks võistlusloomade lihaskahjustuste ennetamise võimatus ning tervisenäitajate mõõtmine. Liikmed on teinud tõsist uurimistööd juba ka kõrgemal teaduslikul tasemel ning jätkavad tegevusi valmistudes Euroopa meistrivõistlusteks.
 
Kuna auhinnafond katab vaid esmased transpordiga seotud kulud, siis on kõik muud kulud vägagi „loetud“ ja meeskond tunneb suurt rõõmu ning on tänulik iga pisemagi toetuse eest. Võistkond kajastab oma tegemisi ja toetajaid jooksvalt oma Facebooki lehel www.facebook.com/triblox