Johanna-Adele Jüssi debüütplaadi „Kiilid“ lendu laskmine!User's  Johanna-Adele Jüssi project in the category Music

Tere!
Minu nimi on Johanna-Adele Jüssi. Olen viiuldaja, salvestamas oma esimest nimelist plaati.

Hakkasin viiulit mängima kui samal ajal kui läksin kooli, päris mitu aastat tagasi. Tänaseks olen tegevmuusik, mängides omanimelises trios, duodes Jo Einar Janseni, Tuulikki Bartosiki ja Sven Midgreniga, lisaks veel ansamblis Evighetens Orkester. Õppisin pärimusmuusikat TÜ Viljandi Kultuuriakadeemias ja programmis Nordic Master in Folk Music.

Olen endaga kaasa saanud suurepärase pundi oma lemmikmuusikuid kuhu kuuluvad: Nicolaj Wamberg – kontrabassivirtuoos Taanist, Jo Einar Jansen – superviiuldaja Norrast, Rootsi-lemmik-mängusõber-viiuldaja Sven Midgren, mu vanim kitarri-kaaslane Jalmar Vabarna ja Soomest pärit multiinstrumentalist-helilooja-salvestaja-miksija-produtsent Antti Järvelä.

See, et plaadil on esindatud kõik Skandinaaviamaad, on juhtunud kogemata aga seda on võimalik põhjendada sellega, elasin oma magistriõpingutega seoses pool aastat Rootsis, Soomes, Taanis ja Norras, õppides tundma nende maade muusikat ja muusikaringkondi, leides mõttekaaslasi ja mängusõpru, kogedes lugematuid muusikalisi vaimustusi ja avastades palju omaenda pärimuse kohta.

Plaadil saab kõlama muusika Eesti saartelt ja Järvamaalt, Taanist ja mu oma kirjutatud pärimuslik uuslooming, mis on inspireeritut nii mu reisidest, inimestest keda olen teel olles kohanud ja jälgedest mis nad on jätnud, tõdemustest, millest enam lahti ei saa. Plaadi nimilugu „Kiilid“ on lugu tumesiniste tiibadega kiilidest, neist kõige ilusamatest, kes lendavad päikeses sillerdava vee kohal ja tuletavad meelde, et oma unistustega tasub olla väga ettevaatlik – kõige suuremad neist kipuvad ju täide minema!

Mul on tänu Eesti Kultuurkapitalile juba osa plaadi salvestamise/miksimise/masterdamise/printimise rahast koos aga 2200 € on veel puudu. Selle pärast olen eriti õnnelik, et Hooandja üles leidsin ja nii teieni jõudsin! Iga väiksemgi abi on rohkem kui teretulnud, suuresti hinnatud ja tänuga vastu võetud!

Olen välja mõelnud erinevad kingid, mille saad, kui „Kiile“ toetad. Tänukaardid, plaadid, nimelised tänud nii mu kodulehel kui ka plaadikaanel, mu enda tehtud maalid, soovloomade kujulised käsitööhelkurid, prossid, plakatid, muusikatunnid, eksklusiivsed kodukontserdid.. On ka võimalus kinkide asjus läbirääkimisi pidada – kui sa näiteks plaati ei taha vaid soovid selle asemel üht prossi või kõrvarõngapaari või pisikest maali, siis see annab ennast korraldada. Samamoodi, kui tunned, et sinu asemel vajaks hoopis su väike sugulane viiulitundi – seda annab väga hästi teostada! Või soovid oma annetusega anonüümseks jääda? Loomulikult saab ka see soov täidetud!

Suur aitäh sulle aega võtmast ja Kiilidele hoogu lükkamast!
Johanna-Adele

Autoritest lähemalt:
Johanna-Adele Jüssi – viiul www.johannaadele.com
Jalmar Vabarna – kitarr, 12-keelne kitarr www.myspace.com/jalmarvabarna
Jo Einar Jansen (NO) – viiul www.joeinar.com
Nicolaj Wamberg (DK) – kontrabass www.nicolajwamberg.n.nu
Sven Midgren (SE) – viiul www.soundcloud.com/svenmidgren
Antti Järvelä (FI) – produtsent, salvestaja, miksija www.myspace.com/anttijarvela

  • 76 backers
  • 2236€raised of 2200€ goal

Successful project

This project was funded on 07.Aug.2012