Narva Ooperipäevad ContempArt 2017User's  Julia Savitskaja project in the category Music

Narva Ooperipäevad ContempArt
 

Rahvusvaheline kaasaegse klassikalise muusika festival

Festival toimub Narvas ja Narva-Jõesuus 6.-10. septembril 2017. Esimest korda toimusid Narva Ooperipäevad väikeses formaadis 2016. aastal samuti septembrikuus.

Korraldajate arvates on Narva linnus ja linnuse õu väga sobilik Ooperipäevade korraldamiseks. Samalaadne kogemus Kuressaares, Savonlinnas ja teistes riikides on näidanud, et vana lossi seinad kujunevad ooperilavastuse dekoratsiooni osaks.

Festival on iga-aastane projekt, kus esitatakse peamiselt kaasaegset klassikalist muusikat (ooper, ballett, suurvorm jt). Näiteks esitatakse sel aastal noorte heliloojate Madis Järvi, Liis Viira, Vsevolod Pozdejev ja Ksenija Zemskaja muusikat. Palju muusikat esitatakse esmakordselt, st saab kuulda maailmaesiettekannet. See jääb ka edaspidi festivali iseloomustama.

Samuti on see koht, kus noored muusikud ja artistid saavad võimaluse näidata oma tööd, mis kindlasti aitab neid oma eriala omandamise teel. Sel aastal tuleb festivalile oma etenduse ja kontserdiga Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia Ooperistuudio.

Tulemas on ka välisetendus, külalised Soomest.

Sel aastal korraldatakse 8 üritust, millest 2 on tasuta.

Spetsiaalselt tuleb festivali ajaks Narva Sailor Jerry jaht Tallinnast, olles kohapeal 8.-10. septembrini ning tehes reise Narvast Narva-Jõesuusse ja tagasi. Lähemalt saab jahiga tutvuda https://www.facebook.com/SailorjerryYacht/?fref=ts. Meil on välja mõeldud ka "Ooperipäev“ - samal päeval on võimalik külastada festivali üritust, käia Sailor Jerryga Narva-Jõesuus ja lõunastada gurmee restoranis Rondeel Narva Linnuses.
 

Mille jaoks toetust vajame?

Meil on teie toetust vaja peamiselt selleks, et teostatud saaksid kõige suuremad üritused, mis on kõikide jaoks tasuta.

8. septembril on instrumentaalmuusika kontsert, sh helilooja Madis Järvi spetsiaalselt Narva jaoks kirjutatud orkestri teos "Runkoteivas". Maailmaesiettekanne toimub õhtul ja selleks vajame ka valgustust, kehva ilma puhul viiakse kontsert üle Narva Kolledži hoonesse. Samuti on vajalik, et artistid saaksid koos oma pillidega transpordi Narva ja tagasi. Ja kindlasti tahame nende tööd ka tasustada, sest kõik muusikud, kes festivalile tulevad, on suured professionaalid.

Lisaks esinevad Narva Promenaadil Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia Ooperistuudio üliõpilased. Kostümeeritud kontsert-etendus, kus saab kuulata ja näha lavastatud katkendeid erinevatest ooperitest. Vaja on transporti ka nende jaoks.

Tänu teie toetustele saame me korraldada suured tasuta üritused, mis on kättesaadavad ka neile, kes ei saa pileti eest maksta!
 

Kuidas ja millal auhinna kätte saab?

Auhinna saab kohapeal enne üritust, enne saadame ametlikult kirja Teie e-posti aadressile, kus on välja kirjutatud kõik vajalik info auhinna kohta (kellaaeg, koht jt).
 

Korraldajad

Festivali korraldajad on muusikud, kõik, kes esinevad festivalil. Koos teeme muusikat ja kunsti, koos valime, mida esitame.

Ooperipäevade looja ja kunstiline juht on Julia Savitskaja, noor ooperilaulja, kes on pärit Narvast ja kes ise osaleb ka festivalil.

Julia Lõpetas Narva Koorikooli, õppis laulmist Peterburis ja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias. Ta on ContempArt MTÜ (ühenduse, mille peamine eesmärk on kaasaegse kultuuri arendamine) asutaja. Samuti on tal lõpetatud majandusalane magistratuur ning on suur kogemus kunstiliste ürituste korraldamises.
 

 

 


 

Ürituste kava saab vaadata külastades contemparteesti.ee

https://www.facebook.com/narvaooperipaevad/