Koguperelavastus “Väike Tjorven” HiiumaalUser's  maarjaliisa.soe project in the category Theatre

Astrid Lindgreni “Väike Tjorven” jutustab Melkersonide perest, kes satub suvekodu otsinguil väikesele saarele. Lennukate ideedega kirjanikust pereisa Melker, tema lapsed Pelle, Johan ja Niklas sõbrunevad väikese isepäise tüdruku Tjorveni ja tema ustava koera Pootsmaniga. Neid ootavad ees lustakad seiklused ja südamlikud avastused nii enda kui maailma kohta.

“Väike Tjorven” esietendus 2012. a. suvel Hiiumaal Kalana sadamas ja pakkus elamust tervelt 3000 suurele ja väiksele teatrisõbrale üle Eesti. Loodetavasti seikleb ka sel suvel väike Tjorven koos teiste toredate Soolavarese elanikega Kalanas, millest sobivamat kohta Astrid Lindgreni südamlikule loole on raske ette kujutada. Rännak üle mere Hiiumaale ja saare kõige Rootsi-poolsemasse otsa on põnev kogemus kaugelt tulijale ning osa kogu teatrielamusest.
 
4.–13. juulil 2013 on kavas kümme “Väikese Tjorveni” etendust. Lavastuse tegemine Hiiumaal on mahukas ettevõtmine, mida pole aga võimalik ellu viia üksnes piletitulu toel. Sellepärast ongi “Väikesel Tjorvenil” vaja tugevaid sõpru.
 
Hooandja toetust kasutame erinevate lavastusega seotud kulude katteks, millest ühed suuremad on tribüünide ja helitehnika rent. Kuna Hiiumaal ei ole kajuks kohapeal tribüüne ega vastavat helitehnikat (raadiomikrofone), tuleb need “Väikese Tjorveni” etendusteks mandrilt kohale tuua ja kaheks nädalaks rentida.
 
Astrid Lindgren “Väike Tjorven”
 
Lavastaja/dramatiseerija Jaanus Rohumaa / näitejuht Kalju Orro / kunstnik Mae Kivilomuusikaline kujundaja Kristjan Üksküla
 
Osades: Kirke Selirand, Ita Ever, Jaanus Rohumaa, Margus Tabor, Kalju Orro, Garmen Tabor, Tiina Adamson, Jens-Patrik Rand, Theodor Tabor, Henri Georg Viies, Emili Rohumaa,
Anu Rumm, Mia Maria Rohumaa, Milla-Mona Andres, Kristjan Üksküla, Joosep Aedma, Tõnu Tamm.
 
Korraldaja: SA Ööbiku Park
 
Kuula laulu “Väikese Tjorveni” lavastuselt: http://www.youtube.com/watch?v=0wNLa5hdyEE
 
Kohtume juba Kalanas!
Teie “Väike Tjorven”
  • 17 backers
  • 485€raised of 5000€ goal

Ended

This project was not funded and ended on 01.May.2013