Kristel Kuslapuu New Yorgi moenädalaleUser's  Kristel Kuslapuu project in the category Design

New Yorgi moenädal on üks maailma tähtsamaid moeüritusi. Sinna saadakse vaid moedisaineritele personaalselt esitatud kutsetega ning sellesse võiks suhtuda kui suurde komplimenti Eesti moekunstile. Vaatama kutsele on etendusel osalustasu, mida võetakse modellide, asukoha, meigikunstnike, juuksurite ja muude kulutuste tarbeks. Oma eelmist kollektsiooni näitasin Kiievi moenädalal, kuhu sain samuti kutse alusel. Kui Kiievis sain hakkama oma finantseeringuga, siis New Yorgi moenädala osalustasu käib mulle kui alles ülikooli lõpetanule üle jõu. Usun siiski, et see oleks hea võimalus nii minule moeloojana kui ka hea viis tutvustada Eesti moekunsti kogu maailmale.


Minu looming tuleb minu seest ja on väga personaalne. Moedisaineri asemel pean end pigem moekunstnikuks. Minu tööde taga peitub alati loo suurem moraal, kontseptsioon ja soov aidata avardada inimeste mõttemaailma. Põhirõhk on suurel kogusel käsitööl ja kõik kollektsioonid olen ise käsitsi varrastel kudunud. Mulle on oluline, et kõik oleks minu enda kootud. Eelistan alati naturaalseid ja jätkusuutlike materjale, mis on lamba-, kitse- või alpakavillast. Ma ei usu enam aeglasesse moodi vaid väga aeglasesse moodi.


Kollektsioon „Little Boys Blue“, mida New Yorgis esitaksin, räägib ühiskonnakriitiliselt sellest, kuidas tänapäeval võiks kindlaid soorolle omavaid rõivaid olla vähem. Ometigi näeme tänaval väikeseid lapsi, kelle tunneme ära just nende riietuse värvuse tõttu – väikesed tüdrukud mannavahu roosas ja väikesed poisid „mehelikus“ sinises.


Varem on mind märgatud aastal 2011, kui mind nomineeriti 20-aastaselt Hõbenõela auhinnale ning samuti aastal 2016, kui olin 25-aastaselt Kuldnõela nominent. Lisaks Eestile olen näidanud oma kollektsioone Rootsis, Saksamaal, Leedus, Kiievi moenädalal ja Riia moenädalal. Samuti on minu loomingut näidatud Suurbritannia, Saksamaa, Rootsi ja Itaalia väljaannetes.


Teie toetusega jõuaksin lähemale oma unistuse täitumisele. Usun, et võiksin olla Eesti kunstile ja loomeinimestele heaks visiitkaardiks.
Kõikide hooandjate poole pöördun pärast edukat õnnestumist isiklikult.


Varasema loominguga on võmalik tutvuda siin:
kkuslapuu.com
https://www.facebook.com/KristelKuslapuuDesign/
Kristelkuslapuu [at] gmail.com
 
Fotograaf: Aleksander Kelpman