Kuulikodu KokaraamatUser's  Kadri Taperson project in the category Print

Kuulikodu on inimeste ja loomade kodu Hiiumaal. Kuuli talu on üle 150 aasta vana talukoht, kuhu loodi 10 aastat tagasi väike maailm, kus loomadesse suhtutakse üsna samamoodi kui inimestesse ja kus süüakse taimetoitu. Kuna Kuulikodus tegeletakse igapäevaselt loomakaitsega, siis korraldatakse koha ülalpidamiseks üritusi, koolitusi, kontserte, talguid, heategevusmüüke jne. Aga vahel tahaks teha midagi sellist, mis alles jääb. Ja kuna Kuulikodu sõpruskond on raamatuusku, siis teeme Kuulikodu kokaraamatu. Et oleks midagi ilusat riiulisse panna ja süüa saaks teha ka siis kui elekter ära läheb ja puupliidi all tuli mühiseb. Raamatutes jagatakse elusid, meie jagame elulaadi. Kirjutame, mida saab taimedest teha; mida peaks ise kasvatama ja mida saab metsast korjata ja mida peaks poest varuma. Kuulikodus on sahver alati täis, sest võibolla tuiskab tee kinni ja kütus saab otsa ja siis ei saagi poodi minna. Kaubanduskeskused on niikuinii kaugel. Ja sellepärast ka, et võibolla tulevad sõbrad külla. Sõprade toel Kuulikodu toimibki. Ja see sama sõpruskond teeb raamatu koos valmis.
Kes meie projekti toetada tahab saab osaleda ettevõtmises, millest on kasu nii loomadele kui inimestele.

See, kes annab 15 eurot, saab endale ka raamatu, kus on ilusaid suviseid pilte, 20 erinevat retsepti ja kirjeldatud kogemusi, kuidas looduse ja loomadega kooskõlas elada niipalju kui see tänapäeval võimalik on. 25 euro kinkijale pakume lisaks raamatule õhtusöögi õunapuu all, aga selleks tuleb Hiiumaale sattuda ja söögiaeg enne kokku leppida. Menüü leiate Kuulikodu kokaraamatust. 35 euro kinkijale korraldame soovi korral lisaks eelnevale väikese loodusretke Kuulikodu ümber, õpetame mõned taimed selgeks ja näitame natuke pärandkultuuri ka. Ülejäänud raamatud müüme huvilistele oma e-poes maha ja kui veel jääb, siis saab neid suvistel üritustel osta. Tulu läheb Kuulikodus asuva varjupaiga heaks.
Ja muidugi on veel üks asi, mida Kuulikodust saab isegi siis kui raamatuprojekt teid ei huvita. Juba kuuendat aastat töötab vahetpidamata Hiiumaa loomakaitse info- ja nõustamistelefon, aga ka maili teel saab nõu küsida. Kirjutage meile kuulikodu@gmail.com ja me vastame alati, kogemusi ja infot jagub. Ja kui endal puudu jääb, siis saame soovitada, kuhu pöörduda kui loomadega midagi juhtunud on või oma loomast aru ei saa. Taimetoidualased küsimused on samamoodi oodatud.

1195.- trükikoda (valmis trükifailist paber; trükkimine, pakkimine)
1200.- (makett, kujundus, küljendamine)
1000.- fotod, töötlus
605.- ettevalmistus, kirjutamine, muu
Kokku: 4000

Tiraaž on esialgu 500,
Tegemist siis pehmes köites raamatuga, 60 lehekülge, loodusõbralikul paberil.