Projekt: Juss Piho Maaliraamat "Äraseletatud pildid"User's  Juss Piho project in the category Print

See pole traditsiooniline pildialbum, sealt leiab ka tuumakaid tekste. Kui tavalise pildiraamatu jaoks sünnib pilt kirjutatu põhjal, siis siin on vastupidi – pildist on saanud tekst. Minu poolt õhku visatud võimalusest haaras kinni kirju pesakond kultuuriinimesi kelle seas peale kirjanike ka teistes kunstivaldkondades tegutsejaid. Millist maali lahti rääkida, analüüsida või ka sõnas uus sümbol tekitada, selle on valinud kirjutajad ise. Nii on mitmeid maale mis inpireerinud erinevaid autoreid.

Enamasti tekivad vaatajal näitusel käies küsimused ühe või teise pildi kohta, selle sisu, kujundi tähenduse või selle üle, mida kunstnik on tahtnud öelda. Selles raamatus on nendele küsimustele vastused olemas.

Kirju pesakond koosseisus:

 

Ave Alavainu, Indrek Hirv, Tui Hirv, Kaspar Jancis, Alar Kivilo, Kivisildnik, Gerda Kordemets, Kairi Leivo, Sakarias Lepik, Regina Lukk-Toompere, Jaan Malin, Jaan Pehk, Aino Pervik, Heino Prunsvelt, Piret Raud, Üllar Saaremäe, Peeter Sauter, Jelena Skulskaja, Kerttu Soans, Hendrik Toompere, Leelo Tungal, Vello Vikerkaar, Toomas Vint, Ervin Õunapuu.Paavo Matsin,Siim Aimla

Koduleht: www.jusspiho.com