Kadri Voorandi eepose “Laineile end kingin” väljaandmine Urmas Viigi illustratsioonidegaUser's  Kadri Voorand project in the category Print

Ettevõtmise raames trükitakse Kadri Voorandi lühi-eepos “Laineile end kingin” Urmas Viigi illustratsioonidega.

Regivärsiline eepos "Laineile end kingin” on valminud paralleelselt samanimelise heliteosega, mis tuleb esmaettekandele 2017. aasta novembris. Samaks ajaks sünnib 32 leheküljeline, kõvakaaneline kaunis raamat “Laineile end kingin”.

Raamat ilmub kakskeelsena, nii eesti kui ka inglise keeles, mistap sobib ideaalselt kingituseks ka muukeelsele lugejale.

Kadri: “See lugu jutustas mingil müstilisel, ürgsel, vahest isegi hullumeelsel viisil ennast ise. Lahemaal, Kasispeal, vana-vana- vanemate kodukülas, vana tamme all, mere ääres tulid kokku õhtutaeva lilla, soomelahe meresinine ja suur armastus. Pühendan selle teose oma esivanematele, kes mulle pilvepiirilt ikka muigega alla vaatavad ja mõnusaid mõtteid õhku lennutavad. Sügav kummardus teie ees!”
 


 

22. novembril Viljandis ja 26. novembril Tallinnas toimuvad kontserdid, kus kantakse ette ka ligi 45 minutiline kaunis ja heakõlaline heliteos “Laineile end kingin” Eesti Filharmoonia Kammerkoori, dirigent Kaspars Putninsi, bassist Taavo Remmeli ja Kadri Voorandi esituses. Nendel kontsertidel avaldatakse ka kõnealune raamat.

Töö illustratsioonid põhinevad rahvakunstist pärit värvidel, kujunditel ja märkidel.
 


 

"Laineile end kingin" jutustab ennemuistse loo saatuse vääramatust jõust ja armastusest nii nagu regivärsid seda ühel või teisel kujul on varemgi teinud. Ja seda kõike Eesti loole omase maalähedase lähenemise kaudu. Loos kohtutakse meremehe, tema kolme tütre, külanaiste, haldjate ja mitmete teiste Eesti pärimusest juba varemgi tuntud tegelastega.

Hooandjate toetus läheb trükisega seotud kulude katteks.

 www.kadrivoorand.com

  • 84 backers
  • 3500€raised of 3500€ goal

Successful project

This project was funded on 19.Nov.2017

Related projects

Estonian science fiction novel "The Gods To Be"

  • 11%raised
  • 334€pledged
  • 25 days to go