VÄRVIME MAAILMA ÄRA!User's  Annika Klemets; Haavakannu Tall project in the category Civic initiative

Kunstile ja vaimsele arengule rõhku asetava Kuusalu valla Haavakannu hobusetallivrahvas kavandab suve alguse etno- ja kunstiprojekti raames pakkuda asjast huvitatutele koosloomise kogemust. Kõik meid Hooandja kaudu toetanud inimesed saavad ühes tallirahvaga osaleda Kuusalu rahvusmustri ainetel dekoreeritavate puidust hobukoplite (u 1,5 h suurusel alal) rajamises ning värvimises, heinaküüni vävimises ja koplite äärde indiaanlaste tipi tüüpi laagritelgi rajamises. Projekti on kaasatud Kunstistuudio Tabula Rasa vahvad esindajad.

Korralikke ja nägusaid puitaedu ja telki plaanime edaspidi kasutada kunstitegevuste viljelemise ja kunstipäevakute tarvis. Puitaiad on maa-ala liigendamise mõttes praktilisemad, hobuste ja inimeste jaoks turvalisemad, nägusamad ning meie kadakalise kaitseala keskkonda sobivad. Sama projekti raames soovime piirkondlike rahvusmotiivide ainetel üle maalida ka oma puidust heinaküüni – eesmärgiga kujundada kogu tallikompleksist ühtsem visuaalne tervik.
 
Haavakannu talli moto on „inspiratsioon sellest, et on hobune“. Meie talli ümber on „pooljuhuslikult“ koondunud inimesed, kes on huvitatud hobuste ja inimeste eluteede ühendamisest teisel moel kui seda on klassikaline ratsasport.
 
Meie tall asub Haavakannu külas, Kuusalu vallas, Tallinnast 30 kilomeetri kaugusel, Kaberneeme ja Valkla vahelisel Kaberla hoiualal. Oleme ümbritsetud kadakatest, põldudest ja metsadest – see on pärandkultuurmaa, kus on juba vanal ajal loomi karjatatud ja põldu haritud. Ka meri ei ole meist kaugel, samuti on meil siin jalutuskäigu kaugusel Rummu järv ja raba.
 
Hobustega ja teineteisega koos kasvamise protsessis „silmade avanedes“ näeme ja kogeme üha enam, kuidas kunst on tegelikult üdini elulähedane – see sisaldub kõiges, ja kõik sisaldub kunstis. Õpime loovat eneseväljendust ja vaimset enesearengut siduma kõige igapäevasemate ja rutiinsemate tallitööde-tegemistega. Tegeleme oma küla- ja hobuelu protsessis läbivalt mitmete loovtehnikate rakendamisega ja väga erinevate kunstide viljelemisega – näiteks nõel- ja märgviltimisega, maalimisega, mosaiiktehnikatega, puidutööga, fotograafiaga, ka psühhoteraapiaga (on ju omamoodi kunst ka inimestega suhtlemine). Üheks meie kunstiliseks väljundiks on kogu talli loomise ja talli keskkonna arendamise protsess iseenesest.
 
Oleme talli rajades kogenud, kuidas andmine on tegelikult sama, mis saamine ja vastupidi ning soovime lasta sellel mõttel ja kogemusel edasi kanduda. Kasvatades kild killu haaval ilu iseendas ja luues seda oma vahetus keskkonnas saame me kõik osaleda maailma värvimises – ilusamaks- ja paremaksmuutmises.
 
Kunagi kinkis üks meie talli kallis sõber meile tuulelipu koos sõnadega: saagu Haavakannu tallist Eesti ilusaim tall. Me ei pretendeeri küll tiitlitele, aga nendes sõnades peitus mingi eriline tähendus ja kutsume Teid üles koos meiega ilu looma ja sellest tulenevat energiat ja inspiratsiooni edasi kandma.
 
Kui me kogu töö isekeskis ära teeme, siis on meie projekti materjalide (puitmaterjal, värvid jm) eelarve 2200 eurot. 600 eurot on meil endil juba kogutud, projekti elluviimiseks oleks meil vaja täiendavat 1600 eurot.
 
Täiendavat infot meie elust-olust leiad meie kodulehelt www.haavakannu.ee; pilte ja päevateemasid oleme jaganud Facebook’i vahendusel: https://www.facebook.com/HaavakannuTall
 
Lõppsõnana jäägu kõlama energiat ja loovat potensiaali tõstev indiaani loits: ilu minu ümber, ilu minu ees, ilu minu taga, mina ilu sees, ilu minu sees.
 
Hooguandvate koosloomisteni,
 
Haavakannu talli perenaine Annika Klemets koos tallirahvaga ja Kunstistuudio Tabula Rasa esindajatega
  • 46 backers
  • 1640€raised of 1600€ goal

Successful project

This project was funded on 30.May.2013