Näituse OLEN EESTLANE kataloogUser's  Anu Hint project in the category Print

2009. aastal korraldas Eesti Moekunstnike Ühendus Hobusepea galeriis esivanemate tõekspidamistele ja ilumeelele pühendatud näituse "Eestlane olla...", mida tänaseks on eksponeeritud juba 29 korral.
 


 

Fotod koos rõivamudelitega on väljas olnud kahekümnes galeriis Canadast Kasahstanini, ainult fotod aga üheksal näitusepinnal Portugalist Jaapanini.

Väljapanek on aja jooksul muutunud- vahetunud on fotoseeriad, rõivamudelid ja näituse nimi. Lisandunud on ka film kolmest rahvuslikus võtmes töötavast moeloojast.

40 moedisainerit on kaheksa aasta jooksul erinevates maades näidanud, et Eesti rahvakunsti kujundikeel, värvid ja mustrid on nende ilumeelde kodeeritud ja aastasadade jooksul väljakujunenud eesti stiil elab edasi ka tänapäeva moedisainis. Disainerite ühisloomingust kumavad läbi mõned vägagi eestlastele omased näitajad nagu nutikus, maitsekus, põhjamaisus ja praktilisus.

Moefotode  taustaks on Eesti Vabaõhumuuseumi ja Harjumaa muuseumi vaibad, rõhutamaks paralleele vanade tekstiilide ja kaasaegse moekunsti vahel. Põnev oli pildistamise ajal esiemade käsitööd ja tänapäeva disainerite loomingut sobitades ühtset tervikut luua.

Moeväljapanek annab võimaluse mõtiskleda eestluse ja eestlaseks olemise, oma juurte hoidmise ja meile ainuomase säilitamise üle muutuvate-segunevate identiteetide maailmas.
 


 

16.detsembril avame 30. juubelinäituse Bologna Tekstiilimuuseumis, Villa Spadas.

Tekstiilimuuseumis toimuva juubelinäituse puhul tahaksime välja anda näituse kataloogi-raamatu, milles on nii näitusefotod, kui ka rõivamudelite ja vaipade autorite lood. Raamat on mõeldud kummardusena kõigile eesti naistele, kes läbi sajandite on siin väikesel maalapil loonud ilu, mis säraküünlana on valgustanud eestlaste südameid läbi erinevate aegade.

Plaanime kõvakaantega raamatut, nii eesti- kui inglisekeelset. Raamatud valmivad 2018.a esimeses pooles.

24.02.2018, Eesti vabariigi 100. juubeli-sünnipäeval, on kõik Itaalias viibivad eestlased ja nende sõbrad oodatud näituse lõpetamisele ja EV sünnipäevapeole Bologna Tekstiilimuuseumi.

Täname kõiki moenäituse OLEN EESTLANE valmimisele ja kulgemisele kaasaaidanud institutsioone: KULKA, Kultuuriministeerium, Kunstnike Liit, Tallinna Linnavalitsus, Välisministeerium, Eesti saatkonnad Astanas, Berliinis, Lissabonis, Minskis, Moskvas, Ottawas, Prahas, Tokyos.

Näituse info: FBs Eesti Moekunstnike ühendus: https://www.facebook.com/moekunstnikud/

Näituse fotod: Mari-Ann Vellerand

Modell: Crislin Lind

Raamat ja näitus on Eesti Vabariik100 kingituste programmis: https://www.ev100.ee/et/raamatu-olen-eestlane-koide-ja-naitus
 

Näituse OLEN EESTLANE pressikajastus Itaalias

Bologna Tekstiilimuuseumis avati 16.12.2017 eesti rahvuslikke tekstiile ja moodi tutvustav näitus, mis jääb avatuks kuni 24.02.2018.
 


 

Related projects

ExpatYears: How to Grow Into Your Best Self While Living Abroad

  • 5%raised
  • 370€pledged
  • 38 days to go