Estival Folk – Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika pidu StockholmisUser's  Virvel project in the category Events

Estival Folk on uhke tantsupidu Eesti Vabariigi 100. aastapäeva auks!

Stockholmi Eesti Rahvatantsurühm Virvel on võtnud asja teoksile ja korraldab 2018. aasta 15. veebruaril suure rahvatantsu ja –muusika peo Estival Folk. Estival Folk on üks osa Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks korraldatavatest pidustustest Stockholmis. Kogu kavaga saab tutvuda ka estival.nu kodulehe kaudu. 

Meie arvates oleks parim kingitus Eesti Vabariigile kui rahvatantsud, elav osa meie pärandist, elaksid edasi ning saaksid tantsitud ja tutvustatud ka väljaspool Eestit. Selleks korraldamegi Estival Folk’i koos oma muusikutest sõpradega. Estival Folk’i üheks eesmärgiks on ka luua side Põhjamaades tantsivate rahvatantsurühmade vahel. Et ühiselt luua ja aidata hoida meie pärandkultuuri. Meie suure kingiplaani täitumiseks ja parimal kujul õnnestumiseks oleme lavastajaks appi palunud meie hea tuttava ja 2019. aasta XX Tantsupeo pealavastaja ja tantsujuhi Vaike Rajaste
 
Estival Folk’i kava koosneb rühmade esindustantsudest ja ühistantsudest nagu Tuljak ja Kaerajaan, lisaks rahvamuusikablokist ning kavajärgsest simmanist. Koos meiega põimivad tantsumustreid rahvatantsurühmad Rågöborna Rootsist, Tarapita Eestist, Viikingid Norrast ja Vingerpussid Soomest. Õigelt folgifestivalilt ei puudu ka rahvamuusikud, kelle pilli järgi tantsime nii kontserdil kui ka õhtusel simmanil. Simmanil saavad kõik huvilised proovida rühmade lemmikuid seltskonnatantse.
 


 

Siinkirjutaja, Rahvatantsurühm Virvel, on tegutsenud Stockholmis õige pea juba 5 talve. Oleme nende 5 aasta jooksul osalenud suurel laulu ja tantsupeol, eestirootslaste tantsupidudel Haapsalus, korraldanud Pakri pärimustantsude avatud laagrit, käinud festivalidel Eestis, Itaalias ja Rootsis.
Tavapäraselt esineme kohalikele nii Eesti kui Balti kultuuri tutvustavatel üritustel. Virvel koosneb siin varasemalt tegutsenud rühmade järeltulijatest ning uutest rõõmsatest tantsuhuvilistest, kes hiljem Eestist tulnud. Seetõttu on meil au tantsida siin maal alles hoitud, mälu järgi Eestist sõja ajal kaasa võetud ehtsaid pärimustantse. Samuti põimub meie tantsukavadesse alati kaasaegset hoogsat Eesti autoritantsu.

Kui toetad meie projekti toetad ühtlasi Eesti pärandkultuuri hoidmist. Lisaks toetad ka rahvamuusikuid, kes selle kontserdi raames esmakordselt kokku mängivad, oma oskusi järgmisele põlvkonnale edasi annavad. Me julgeks öelda, et sa teed kingituse mitte ainult meile vaid ka iseendale. Hea hooandja, sinu panus aitab meil üheskoos hoida ja tutvustada Eesti pärandkultuuri.

Aitäh sulle!

Meie esimene eesmärk on 2400 EUR, millega aitad Estival Folk’ile tuua külalisrühmade juhendajad ja tasuda ruumide rendi.

Meie teine eesmärk on 5000 EUR, millega aitad Estival Folk’ile tuua külalisrühmade tantsijad/muusikud ja tasuda nende ööbimise eest.

Meile on suureks abiks ka: Eesti Rahvuskultuuri Fond

  • 25 supporters
  • 2404€raised of 5000€ goal

Successful project

This project was funded on 08.Feb.2018