Kogukonnaraamat "Õhus on Kalamaja"User's  MTÜ Kalamaja Raamat project in the category Print

Kalamaja on viimaste aastate jooksul tohutul kiirusel muutunud ja on jätkuvalt pidevas arengus. Raamat „Õhus on Kalamaja“ peegeldabki Kalamaja tänapäeva, talletades selle mitmekihilist olemust ja värvikaid elanikke. Tegemist on tõelise kogukonnaraamatuga, mille 55 lugu on kirjutanud Kalamaja asukad või selle kandiga lähedalt seotud inimesed. Läbi isiklike kogemuste ja silmapaaride avab raamat asumi kujunemist puit- ja töölisasumist moodsaks hipsterlikuks linnaosaks, loovmajanduse keskuseks ja toidukultuuri etaloniks; samas pööratakse tähelepanu ka gentrifikatsioonist tulenevatele kitsaskohtadele. Raamatus on eri vanuses ja sotsiaalse taustaga inimeste arvamus- ja kogemuslood, persoonilood, mälestused, intervjuud ja luuletused.

 

2018. aasta on märgiline nii 100-aastaseks saavale Eesti Vabariigile kui ka Kalamajale. Paljud siinsed ettevõtmised tähistavad oma ümmargusi sünnipäevi, teiste hulgas asumifestival Kalamaja Päevad. See raamat on EV100 kingitus Kalamaja kogukonna poolt ning raamatu esitlusega 19. mail peame ka pidu “EV100 igas külas”.

“Õhus on Kalamaja” on 350-leheküljeline kõvade kaantega raamat, mille lood koos fotode ja illustratsioonidega on lõbus, aga ka mõtlemapanev ringkäik Kalamaja aegruumis.


 

Raamatu esitlused toimuvad Kalamaja päevade ajal 19. ja 20. mail 2018.

Raamatu tegijad:
Idee autor ja koostaja - Bianka Soe
Toimetuse kolleegium - Bianka Soe, Marika Alver, Kaidi Õis, Piret Tali
Toimetajad - Merit Kask, Monica Kiik
Kujundaja - Moonika Maidre
Fotograaf - Annika Metsla
Illustraator - Triin Valvas

Kaasautorid: Kaidi Õis, Piret Tali, Bianka Soe, Marika Alver, Yoko Alender, Ann Virkus, Jim Ashilevi, Marten Esko, Mari Roonemaa, Teele Pehk, Juhan Kangilaski, Maris Hellrand, Gea Grigorjev, Keiu Virro, Madis Tuuder, Silver Solnask, Anna-Maria Saar, Raivo Alla, Erki Tamm, Olavi Ruitlane, Merle Liivak, Jaak Juske, Peeter Vihma, Jaan Tootsen, Kadi Jaanisoo, Tuuli Silber, Sasha Pepeljajev, Jaanus Juss, Maru Metspalu, Kaarel Kütas, Ivo Krustok, Eva Krustok, Loore Martma, Jürgen Rooste, Janis Rhizovs, Toomas Paaver, Juho Kalberg, Anne-Mari Müller, Michiru Nagatsu, Ivo Uukkivi.
 

 

Suur Kalamaja AITÄH kõige toredamale klipimeeskonnale!

Klipi režii ja montaaž - Birgit Demidova
Klipi kaamera - Mihkel Soe
Taustamuusika - Jarek Kasar
Heli - Peeter Salmela
Graafika - Moonika Maidre, Triin Valvas

Tänud: EV100, Kuukulgur Film, Priit Pääsuke

Käi meiega kaasas
FB https://www.facebook.com/6husonkalamaja
Instagram https://www.instagram.com/6husonkalamaja/
EV100 https://www.ev100.ee/et/raamat-6hus- kalamaja
 Meie mitmekülgsed Hooandja kingitused on välja pannud Kalamajas asuvad toredad ettevõtted ja inimesed, kellele kuulub meie suur ja südamlik tänu!

Kelpman Textile/Mare Kelpman, Intsikurmu festival, Overall, La Muu jäätis, City Yoga, TOPS, Eesti Kunstiakadeemia, LennusadamBurger Box, F-hoone, Tervisele Tervist, Vaba Lava, Kalma saun, Teoteater, Kniks&Kraaps

Yoko Alender, Jaak Juske, Elbe Kuldmäe, Tuuli Reinsoo, Kalamaja kass August, Triin Valvas


           

  • 280 supporters
  • 8281€raised of 7000€ goal

Successful project

This project was funded on 13.Mar.2018