Kuiinluse ehk kuulsuse aheladUser's  SirjeVasmann-Perend project in the category Events

Noorte lavateos “Kuiinluse ehk kuulsuse ahelad” on rohkete show-elementidega kontsert-lavastus, milles on põimitud üle paarikümne kuulsa Queen´i laulu ja ühe noore mehe lugu kuulsusest, soovidest, armastusest ja sõprusest. Ei ole lihtsalt kontsert. On just kontsert-lavastus.


Miks?

Ma töötan tavalises koolis, tavaliste noortega, kellest väga vähestel on üldse mingisugune muusikaline taust. Aga neil ja mul on suur tahe. Selle tahte pealt oleme kasvanud tugevaks ja tegusaks grupiks, kus hoolimata inimeste vahetusest säilib pidev eneseületuse tahe. Nii ma siis otsingi neile ja mulle väljakutsuvaid projekte. Sel hooajal mõtlesin, et mis oleks „see“ muusika, mis pakuks väljakutset mu insrumentalistidele, vokaalsolistidele ja koorile. Kuna ma ise olen väga suur ansambel Queen´i fänn, siis sellest paremat valikut ja samas ka keerulisemat ei tule pähegi.


Kuidas?

Mulle ei meeldi teha asju poolikult või ainult hetkevõimaluste piires. Mulle meeldib kombata ja eksperimenteerida – kohati ka inimestega. Otsin võimete piire. Minuga töötavad noored teavad seda ja on valmis pingutama, et tulemuseks oleks muu kui „tavaline“. Ja see suhe jääb saatma ka koolist lahkuvaid õpilasi. Meile tullakse appi nii kehas kui vaimus. See iseenesest ongi suurim tõestus selle grupi kvaliteetsusest. Pean väga oluliseks detailsust ja kvaliteeti oma töös ja ka tööd ümbritsevas tehnikas – nii videos, valguses kui ka helis. Marko Lõhmust tsiteerides ütles ta väga õigesti: „Ja mul on siiralt hea meel, et lisaks sellele, et Queeni muusika ja selle sõnumite kaudu kujundate Te noorte väärtusi ja maitset, olete võtnud inimõigusena ka kvaliteetse kontserdikorralduse. Noortele õpetada, et elus on mõtet teha asju kas hästi või siis üldse mitte teha, on minu meelest ainuõige lähenemine.“


Kuhu ja mida me vajame?

Planeerisime sel hooajal anda neli kontserti Lasnamäe suurimas kultuurikeskuses Lindakivis. Sellest pidi piisama, kuid ei piisanud. Tagasiside oli äärmiselt positiivne ja soovitus viia seda suuremasse saali pidev. Otsustasime, et teemegi ära. Eesmärgiks siis Nordea Kontserdimaja. Paraku Eesti ühele suurimale lavale astumine pole nii lihtne. Meie üüratust energiast ja tahtest ning toetavast koolist jääb veidi väheks. Kuid siin saategi anda teie, armsad muusikasõbrad ja muidu sõbrad, projektile hoogu juurde, et teha meie suur ja siiras soov teoks. Toetust olekski vaja just tehnika rendiks. Miks meile ei piisa juba olemasolevast? Sest see pole lihtsalt kontsert, vaid on nagu lavastus, kus lugu on tihedalt põimunud esitatavate lauludega. Terviliku mulje saamiseks on kõik pisikesed efektid äärmiselt olulised. Ma soovin, et kontsert-lavastuse vaataja ei tunneks end lihtsalt külastajana, vaid oleks nagu „teoses sees“.


Mida näeb?

Laval on pea poolsada noort korraga. Näeb tantsu, palju tantsu. Saab nalja ja kergeid hingeliigutusi. Kuuleb 6-liikmelist bändi, Queenile nii omaseid kitarrisoolosid, erinevaid soliste ja mitmehäälset taustavokaali. Lugu jutustavad seitse noort näitlejat ja nad teevad seda väga usutavalt!


Kas teha?

Ma võin julgelt öelda, et selle-aastane „eksperiment“ ja kompamine on rohkem kui õnnestunud! Ja kohe kindlasti tasub seda näidata suuremale publikule veelkord. Kasvõi seetõttu, et saada aimu, milleks on võimeline üks „tavaline“ inimene, kui talle luua tingimused ja toetav keskkond!