Pelgulinna kevadpäevadUser's  piret.maiberg project in the category Events

Eelmisel aastal täitus Pelgulinna Seltsil 25 aktiivne tegutsemisaasta. Loomulikult on küll toimunud muudatusi meeskonnas, kuid kogu selle aja jooksul on selts püüdnud mõjutada ajakulgu asumis ja kallutada selle elu olu, oma arvates, paremuse poole. Juba 90ndatel hakati välja andma ajalehte Pelgulinn.

Igal seltsil on omad tõusud ja mõõnad, kuid tegevused seltsis on pidevalt jätkunud Pelgulinna selts on omapärane selts, kuna ta seob kokku nii eakad kui nooremaid pelgulinlasi ühiseks pereks. Tänu sellele on seltsi tegevus järjepidev.

Traditsioonilise iga kevadise asumipeoga anname kohalikele inimestele võimaluse tulla oma kodukandi inimestega tutvuma/suhtlema, loome arutelusid ning pakume mõnusa kontsertpäeva koos laadaga ning teisel päeval pakume kohalikele võimaluse tutvustada oma koduhoove ja käsitöö- ning kokandusoskusi. 2017. aastal täitus meil 25 tegutsemisaastat ja Pelgulinna Selts on üks vanimaid asumiseltse Tallinnas. Peame jätkuvalt oluliseks, et on üks vabatahtlik organisatsioon, mis on eestkõnelejaks asumis ja kogukonnas esile kerkinud probleemide lahendamisel.

Jätkuvalt on oluline teadvustada asumi miljööväärtuslikkust ja unikaalsust. Läbi kogukonnas aset leidnud praktikate innustatakse kogukonna liikmeid renoveerima ja heakorrastama ehitisi ja õuealasid, hoidma ja andma edasi asumi ajalugu. On oluline suurendada kogukonna ühtekuuluvustunnet ning propageerida initsiatiivikust tegema vabatahtlikku tööd oma elukeskkonna ja kogukonna elanike heaks. Ühisürituste korraldamisel kasvatame hoolivat ja aktiivset kohalikku aktiivi. Samuti soovime tutvustada asumi väikeettevõtjaid (pagarikojad, kohvikud, trükikojad,väikekauplused jne). Enamus Seltsi poolt korraldatud üritusi on pereüritused. Suur rõhk on pandud lastele (erinevad töö- ja õpitoad, sportlikud mängud jne), sest lapsed liidavad inimesed suureks pereks ja eks asum peabki olema üks suur pere. Traditsioonilised on ürituste raames korraldatavad Pelgulinna ajalugu tutvustavad ekskursioonid ja näitused. See on oluline, et inimesed oskaksid väärtustada seda unikaalset Tallinna asumit. Tugev kogukond on samuti asumis turvalisuse tagamise garantiiks.

Kuna oodatud on ka teiste Tallinna linnaosade inimesed, siis tõstame sellega oma asumi tuntust ning oleme eeskujuks teistele asumiseltsidele. Asumipidu toimub ka sel aastal kahepäevasena: Pelgulinna Päev kogu pere päev suure kontserdi (laulupeo), töötubade ja muude tegevustega erinevatele vanusegruppidele Ristiku Põhikooli õuealal ja Pelgulinna Avatud Hoovide päev, kus on avatud kodukohvikud, toimuvad kontserdid, näitused ja töötoad üle kogu Pelgulinna.Päevad on pühendatud EV 100 sünnipäevale, kus muuhulgas soovime rõhutada ka seda, et Pelgulinna kui asumi ajalugu ulatub 150 aastat tagasi, tänu millele sai võimalikuks (seoses linnade tekkimisega) ka EV sünd.

Pelgulinna Päev - perepäev kontserdi, laada ja lastele erinevate töötubadega Ristiku koolimaja õuel Päev algab juba traditsioonilise Jaak Juske ajaloomatkaga Pelgulinna radadel-rahulikku ning äärmiselt hõreda hoonestusega Pelgulinna miljöösse tõi muutusi 1869, mil alustati Tallinn - Peterburi raudtee ehitusega Eesti raudtee saab 150 aastaseks ja samuti Pelgulinna asum 150 a.! Pelgulinna päeva avarongkäigust läbi Pelgulinna võtab osa Pelgulinna rahvas koos Peeteli kiriku õpetajatega, samuti liituvad nendega kontserdil esinejad, Pelgulinna külalised ja huvilised, lehvivad erineva tekstiga loosungid ja müriseb muusika.

Kooli õuel, toimub terve päev kontsert - peaesinejaks on sel aastal MARKO MATVERE. Toimub ka laat, kus on erinevad müügiletid ja kohvikud, samuti on lastele erinevad tegevused kogu päeva jooksul, töötoad. Päev on loodud, et pelgulinlased saaksid peredega koos hästi aega veeta, puhata ning soovi korral pildistada ennast koos perega seltsi logo foonil.

Avatud on Peeteli kirik, kus toimub kontsert ja külastajatele on avatud kakiriku torn, Filmiarhiivis näidatakse vanu Ringvaateid ja tutvustatakse erinevaid filmieksponaate. Kolde puiesteele nn Pelgulinna väljakule (ehk siis juba TAREBELLA plats ) paneme üles pop-up fotonäituse Pelgulinna ajaloost ja loodame et seekord avab kool (endine 17 Keskkool) ka oma uksed ekskursiooniks oma ruumidesse.

Avatud hoovid- üle Pelgulinna on hoovides erinevad kohvikud ja toimuvad mini kontserdid. Avame seltsi kohviku Eesti Kinoarhiivi õuel, näitame koostöös Filmi- arhiiviga kokku pandud filmiprogrammi Pelgulinnast, Seltsist. Üritus annab suurepärase võimaluse naabritel arendada ühistegevust ning loob tihedamad sidemed kogukonnas. Klassikaliseks näiteks on Pelgulinna Päevade avarongkäigud, mis muutuvad iga aastaga järjest kirevamaks ja rohkearvulisemaks. Eelmise aasta rongkäiku tulid paljud omavalmistatud uute loosungitega!

Selleks, et pakkuda pelgulinlastele ja Pelgulinna sõpradele mõnusat kevadpidu koos suurepäraste esinejatega vajamegi, hea sõber, sinu toetust.

Anna hoogu Pelgulinna Päevade edukale õnnestumisele siin keskkonnas ja peatse kohtumiseni Pelgulinna päevadel. Oled väga oodatud!

Kingitused saab kätte Pelgulinna päeval infoletist. Juhul kui sa ei jõua peole tulla, võta ühendust ja toimetame kingituse sinuni.

Kui tunned, et tahad aidata korraldamisel kaasa, võta ühendust Pelgulinna Seltsiga.

  • 74 supporters
  • 1745€raised of 1725€ goal

Successful project

This project was funded on 23.May.2018