Rahvusvaheline graafikanäitus Scala cromaticaUser's  Scala cromatica project in the category Art

Tänavu sai Eesti riik 100 aastaseks. Selle tähtpäeva puhul teeme sellele tuulepealsele maale ja iseendale kingituse – korraldame Budapestis rahvusvahelise graafikanäituse.

Näituse pealkiri Scala cromatica on inspireeritud Arvo Pärdi samanimelisest muusikateosest. Füüsikas tähendab "kromaatiline" värvuselisel erinevusel põhinevat, värvuselist, värvilist. Kromaatilised värvused on kõik värvused, välja arvatud musta-valge skaalasse kuuluvad. Muusikas on sama sõna tähenduseks pooltoonide kaupa tõusev või langev.

Oleme välja valinud üheksa Eesti ja viis Ungari kõige ägedamat graafikut, et ühiselt Eestile õnne soovida. KÜMNES eesti kunstnik võid olla sina – küsi meilt infot!
 

Mare Vint: Seinad I, siiditrükk 2004, 63x63 cm

Näitus on suunatud nii Ungaris elavatele eestlastele, kes jäävad juubelipidustustest kõrvale, kui ka kõigile teistele kunstisõpradele, kes selle riigiga tutvust teeks.

Osalejate valikul pidasime silmas, et tegu oleks eripalgeliste kunstnikega. Mitmel Ungari graafikul on ka oma seos Eestiga – kellel on olnud seal näitus, kes on käinud niisama reisil või osalenud kunstiresidentuuris.

Näituse idee pärineb Ungari graafikult Zsófilt, kes on ise mitu korda Eestis käinud ning sealsetes töötubades osalenud. Zsófi kutsus näituse kuraatoriks Helina, kes varasemalt on korraldanud erinevaid Ungari kultuurisündmusi Eestis. Kahekesi istuti maha ja töötati välja näituse projekt ning valiti osalejad. Hiljem liitus projektiga Nóri, kes on suur Eesti fänn ning hoiab teisi kahe jalaga maa peal.

Scala cromatica pannakse üles 2018. septembris Budapestis asuvasse Patyolat/PRÓBAüzem-nimelisse endisesse pesumajja, mis täna toimib alternatiivse galeriina. Näituse pikkuseks on planeeritud üks kuu.

Oma toetusega aitad meil:
• Tutvustada Eesti kunsti maailmas
• Kutsuda näituse avamisele Eesti kunstniku
• Tööd turvaliselt Eestist Ungarisse ja tagasi tuua
• Tööd raamida ja klaasida ning muul moel näituseks ette valmistada

Kingitusi hakkame laiali jagama peatselt pärast projekti lõppemist, kuid suuremate toetuste ja kinkide korral (nt graafilised lehed) palume silmas pidada, et need valmivad ühekaupa ning võtavad seega veidi rohkem aega.

Lisaks loosime kõigi toetajate vahel välja ungaripärase õhtusöögi kahele Eestis. Õhtusöögi valmistab Sulle ja Su sõbrale pesueht ungarlanna, kellega võid vabalt lobiseda eesti keeles. Unustamatu õhtu garanteeritud! Head loosiõnne! 

PS: Kui vajad lisamotivatsiooni, et meid toetada, siis tea – lubasime oma sõpradele, et kui meie projekt osutub edukaks, teeme omale tätokad.

Aitäh toetamast!

Hoia meie tegemistel silma peal veebilehel: budapeesti.wordpress.com

  • 9 backers
  • 125€raised of 2000€ goal

Ended

This project was not funded and ended on 17.Jun.2018