Pikk plaan EestileUser's  MTÜ Eesti 200 project in the category Civic initiative

Pool aastat enne Riigikogu valimisi on eeter jälle täis lubadusi, mis lubavad valijatele tasuta asju või rohkem raha. Olemasolevate poliitiliste jõudude krooniline pika vaate puudus on Eesti muutnud sihitult triivivaks laevaks, mille moon on otsakorral. Eesti 200 on liikumine, mille eesmärk on tuua poliitikasse ühest valimistsüklist kaugemale vaatav jõud.

Raputuse toomine tänasesse eesti poliitikasse ei ole kerge ülesanne. Meie vastas on vanad erakonnad, kelle iga-aastane toetus riigieelarvest küündib miljonitesse eurodesse. 2017. aastal said nii Reformierakond kui Keskerakond riigieelarvest 3 miljonit eurot. Me soovime seda muuta ja näidata eeskuju, et poliitilist liikumist saab rahastada ka teisiti. Kui oled harjunud Hooandja vahendusel hoogu andma külakiige projektile või heliplaadile, siis küllap oled nõus toetama ka pika vaate toomist Eesti poliitikasse.

200 aastane Eesti võib täna paljudele paista kui mingi meretagune asi. Liiga kaugel on see horisont, öeldakse. Ometigi oleme riigi ja rahvana pikka plaani pidanud ka varem. Üheksakümendatel kiikasime kõik koos horisondi taha, kust paistis Euroopa Liit ja NATO. Nad vaatasid meid ja ütlesid "liiga palju vett nii väikese laeva jaoks". Me tõestasime vastupidist ja jõudsime sadamasse. Meil oli pikk plaan ja me teostasime selle.

Täna iseloomustab Eesti poliitikat peenhäälestus. Eesti liigub ühest valimistsüklist teise populismi ja tasuta asjade lubamisega. Oleme kahaneva rahvastikuga riik, mis tänase stsenaariumi jätkumise korral viib Eesti karile. Ka tasuta asjade jagamise plaan ei ole Eesti tase. Oleme harjunud tegema palju tööd, mitte kerjama. On jälle aeg vaadata horisondi taha ja mõelda kaugemale valimistsüklist.

Meil on ideid, kuidas Eesti elu pikemas plaanis paremaks muuta. Meie meeskonnas on oma ala tippspetsialistid, kes on valmis neid ideid lahendusteks formuleerima, nende üle avalikkuses debateerima ja pikajaalisi reforme välja töötama.

Selleks, et koguda inimesed kokku ja survestada olemasolevaid erakondi sulle-mulle poliitika juurest pika plaani juurde, vajame hoogu. Tahame olla läbipaistvad ja kaasavad ning anda kõigile Eesti inimestele võimaluse meie liikumist ja eesmärki paremast poliitilisest maastikust toetada.

Toetus ei pea piirduma meile rahalise hoo andmisega. Ootame endaga liituma kõiki, kes näevad Eesti ees seisvaid väljakutseid ja on valmis neile lahendusi pakkuma.

  • 90 backers
  • 20153€raised of 20000€ goal

Successful project

This project was funded on 02.Nov.2018