Trio Titoks Eesti esimese gypsy-jazz albumi "When Day is Done" salvestamineUser's  Titoks project in the category Music

Kui palju muusikažanre maailmas on? Liiga palju, et neid kõiki kokku lugeda! Nendest kõigist avastasime mõned aastad tagasi ühe, mis meie kallist Eestist vägagi puudu on: gypsy-jazz.

Gypsy-jazz on stiil, mis sai alguse 1930' aastatel kitarristi Django Reinhardti ja viiuldaja Stephane Grappelli poolt - seda stiili iseloomustavad virtuoossus, lihtsus, kiirus ja mahe puitinstrumentidest tingitud kõla.

Algusaastatel mängisime standartset jazzi, kuid see oli selge, et kui ansamblis on viiul ja kitarr - ei ole sellest žanrist pääsu.

Aastate jooksul oleme esinenud mitmesugustes paikades üle maailma ja saanud kinnitust, et seda aegumatut stiili tuleb edasi kanda. Eestis on selle harrastajaid väga vähe - meid on võimalik sõrmede peal üles lugeda. Oleme võtnud enda ülesandeks gypsy-jazzi populariseerimise Eestis.

Peale selle, et harrastajate hulk pea et olematu on, ei ole Eestis varem ühtegi gypsy-jazzi albumit salvestatud. Selle tühjuse saame täita sinu abiga, kallis hooandja! Toetades Eesti esimese gypsy-jazz albumi valmimist, saad olla osa ajaloolisest sündmusest. Teeme Eesti kohaks, kus mängitakse gypsy-jazzi sama kirglikult kui Hollandis, Soomes ja mujal Euroopas!

Meie koosseis:
Kristjan Rudanovski - viiul
Jaanis Kill - kitarr
Robert Nõmmann - kontrabass

 

Meie koosseis sai alguse duost Rudanovski & Kill. Alustasime kahekesi Tartus - meie esimeseks esinemisekohaks ja "treeningplatsiks" oli restoran Vilde. Kuna esinesime taustaks ja mängida oli vaja palju, jäi rohkelt aega katsetamiseks ja otsimiseks. Palju aega mööda ei läinud, kui saime aru, et gypsy-jazz on stiil, mis meie instrumentidega kõige paremini sobib ja mis meid kõige rohkem kõnetab.

Mõni aasta hiljem sattusime ühe suurema ansambli proovis kokku Robertiga (kontrabass), kelle me ka kohe proovile panime: viskasime talle ette oma repertuaari kõige väledama loo. Sellest päevast alates sündis trio Titoks. Esimest korda astusime ametlikult üles IDeejazz festivalil aastal 2016. Tõelise hoo saime sisse alles hiljaaegu - esinesime Norras Dolajazz festivalil, USA-s reisisime ja mängisime Mart Sandri orkestris Swing Swindlers ning samuti mitmetel festivalidel üle Eesti (Jazzkaar, Est-Fra festival, Tudengijazz, Maheda Muusika festival, Sofar Sounds, Õisu Veinifestival jm.). 

 

Meie plaadil "When Day is Done" kuulete tuntud ja vähetuntud gypsy-jazz'i standardeid 1930-test aastatest kuni tänapäevani, mille oleme seadnud trio võtmesse. Samuti leiate plaadilt R. Valgre ja meie enda loomingut. 

Meie esinemised lähiajal:

24 sept, esmaspäev
Radisson Blu kontsert
Kontsert 21.00

26.sept, kolmapäev
Jazziliidu kontsert Valgas, EST-FRA fest
Kontsert 19.00

28.sept, Reede
Jazziliidu kontsert Pärnus, Est-fra fest
21.30 kontsert, Endla Teater

7. okt, Pühapäev
Raimond Valgre 105
20.00 kontsert; Restoran Gloria

9. okt, Teisipäev
Kitarrifestival
20.30 kontsert; Kohvik Fellin