Marko Mäetamme raamat "Vanaisa"User's  Kunstihoone project in the category Print

Tere!

Mina olen Marko Mäetamm, ma olen kunstnik. Aga vahel kirjutan ka raamatuid. Just sain valmis raamatu oma vanaisast, keda ma ei ole kunagi oma silmaga näinud, aga ometi on ta mind palju mõjutanud. See algab nii:

„Nuias, selles imeliku nimega alevis Lõuna-Eestis peaaegu Läti piiri ääres, kus ma üles kasvasin, ei olnud mitte kellelgi teisel niisugust vanaisa nagu mul. Niisugust, kes elas Kanadas. Õigemini Kanaadas, sest just sedamoodi pikalt a-tähte venitades on seda kauget ja kättesaamatut maad Nuias hääldatud nii kaua, kui ma seda ahvatlevat tähekombinatsiooni üldse mäletan.”


 

Ühtlasi on see raamat ka väärtushinnangutest, millega mina ja suur osa minu põlvkonnast on üles kasvanud. Panin kirja kõik võimalikud seosed, mis mul vanaisaga on. Selles raamatus on 25 lugu ja illustratsiooni asjadest, harjumustest ja isegi saladustest, mis ühendavad 13- aastast Karksi-Nuia Markot kauge Kanaada vanaisaga. Räägin nätsudest, paljaste naistega kruvikeerajast, kõrge värvliga teksadest, puust lõvist, punasest kilejopest ja paljust muust ihaldusväärsest.


 

16. novembril 2018 avaneb Tallinna Kunstihoones mul koos kahe Kanada autori, Rita Bozi ja Ken Cameroni näitus „Üks kuu Kanadas“. Et näitusele lisaks ja täienduseks ilmuks ka raamat, ongi meil vaja Sinu abi. Palun toeta raamatu trükkimist ja kujundamist, et mälestused vanaisast saaks kaante vahele!


 

Raamat „Vanaisa“ ilmub eesti ja inglise keeles, 500 eksemplaris. Raamatu kujundab Tuuli Aule, toimetab Vilve Torn ja Sven Saun, inglise keelde tõlgib Riina Kindlam.

Tänuks toetuse eest täname sind trükises, kutsume näitusele, ma kirjutan raamatusse autogrammi, kutsume sind koos sõpradega näitusetuurile, mida juhin ise – igale fännile on midagi meelepärast.

Kingitused saab kätte Tallinna Kunstihoone kassast või jõuavad toetajateni postiga!

Aitäh kõigile!

  • 27 backers
  • 915€raised of 5900€ goal

Ended

This project was not funded and ended on 31.Oct.2018