Lühifilm „Sofia“User's  Eleriin project in the category Film & Photo

Hea hooandja!

Meie oleme lühifilmi „Sofia“ meeskond – seltskond entusiastlikke noori, kes näevad filmi tegemises suurepärast võimalust oma ambitsioonide ja oskuste realiseerimises.

Filmi autorid on Rakvere Gümnaasiumi vilistlased ja praegu ülikoolis tudeerivad innukad noormehed Alex Tervinsky ja Ranno Lauri. Alex harib end filminduse erialal Solent Ülikoolis Southamptonis, Suurbritannias – linnas, kus muuhulgas algas legendaarseks filmiks vändatud reisilaeva Titanicu reis - ja Ranno õpib tudengipealinnas Tartus, kuid mõlema arvates on kindel fakt, et Eesti on parim koht filmi tegemiseks!

Kuigi noormehed on varasemalt filmimise ja loomingu esitlemisega tegelenud, on tegemist nende kahe koostöös esimese põhjaliku lühifilmiga. Lühifilmi režissöör Ranno ja operaator Alex on enda ümber koondanud energilise meeskonna võrratute inimestega, kellega üheskoos oma ideid ellu viia.

Lühifilm pealkirjaga „Sofia“ jutustab loo noorest neiust Sofiast, kes läheb viimaseks Eestimaal veedetavaks vaheajaks isa juurde. Seal olles kohtab ta oma lapsepõlvesõpra Joosepit, kellega neil areneb lühikese aja jooksul midagi südantsoojendavat. Lühifilm rändab koos vaatajaga loos, mille keskmes on Sofia uus arusaam lihtsajoonelistest, kuid tihti alahinnatud ja tagaplaanile unustatud aaretest - perest, armastusest, õnnest - ja nende saatel  avanevast mõttemaailmast. Neiu avastab, mida ta tegelikult tahab ja vabaneb ühiskonnasurvest.

Kõige olulisem oma ideede realiseerimiseks – tegutsemistahe – on meil sügaval südames olemas ja kibeleb välja saada! Selleks, et katta filmi tootmisega – tehnika rent, logistilised kulud, rekvisiidid - ja järelproduktsiooniga tekkivad kulud, vajame me hoogu. Seda selleks, et kvaliteetselt esitleda hoole ja armastusega kollektiivselt valminud linateost publikule, avaldada tohutut tänu meie lahketele toetajatele, kes valmimisprotsessi juures abistasid, ise tagasisidet saada ja end arendada.

Loomulikult soovime me igaüht tänada ülluse eest - eranditult kõik toetajad saavad äramärgitud filmi sotsiaalmeedias.

Suurema toetuse korral oleme nõus andma ära killukese oma südamest. „Killukese südame“ näol on tegemist pühendusega luuletuse, kodukootud maiuse, autogrammidega filmiplakati ja personaalse tänuavaldusega – kõik, mis on meist ja meilt. Killuke südant on hoolega valmistud, pakitud ja edasi antud!

Kui tunned, et meie tegevus on väärt toetamist, siis ole hea ja anna meile hoogu! Meie tänu on kustumatu igasuguse toetuse eest!

Soovime tänada juba meie filmi toetanud ettevõtteid: Art Cafe, Eesti Joonisfilm, Koduekstra, Hansa Ilutulestikud, AV Heli, Operaator Kõps, Stimscape.

Lühifilmi Instagram: https://www.instagram.com/sofiashortfilm/ 


Filmi toovad teieni:

Autorid: Ranno Lauri & Alex Tervinsky

Režissöör: Ranno Lauri & Robin Täpp
Operaator/DoP: Alex Tervinsky & Daniel Sarpong
Režissööri assistent: Katariina Škurinski
Produtsent: Eleriin Miilman
Juhendaja: Sebastian Lojo
Monteerija: Alex Tervinsky
Helirežissöör: Jaanus Lekk
Helioperaator: Martin Põdra
Klapper: Kaisa-Kadi Pilt & Katariina Škurinski
Kunstnik: Helerin Tõnurist
Gaffer: Mart Viermann
Autojuht: Ivar Palk
Asukoht: Maarja Saul

Sofia: Maarja Tosin
Joosep: Saamuel Pilpak
Isa: Tiit Alte
Ema: Anneli Rahkema
Kaasa teevad näitlejad harrastusteatrist KaRakTer ja TaVaRa teatrist.