Liisi Seili luuletuste ja fotode kogu "Kevad on juba õhus"User's  Liisi Seil project in the category Print

Head hooandjad!

Hakkan välja andma oma esimest luulekogu, mis kannab pealkirja "Kevad on juba õhus".

Toon seal valguse kätte poolsada seni sahtlis seisnud luuletust. Enamik neist on valminud aastatel 2011–2018. See on aeg, mil hakkasin oma ridu üles märkima, et need ei kaoks unustusse, nagu paljud varasemad peast läbi lipsanud mõtted.

Kirjutanud olen muidugi palju. 22 aastat ajakirjanikuna on tootnud lugematul arvul artikleid. Lisaks olen kirjutanud ja koostanud mitu looduse ja paikkondadega seotud raamatut. Praegune luuleraamat on aga esimene, kus on kirjas minu tunded ja mõtted kõige ehedamal kujul. Neid illustreerivad minu enda tehtud fotod, mis on samuti arvutisse kogunenud paljude aastate jooksul.

Miks ma tahan seda avaldada? Sest selle raamatu tegemine pakub mulle rõõmu. See on põnev arenguprotsess, mis aitab vabadusse lasta neisse luuletustesse talletatud tundeid. Kui minu read pakuvad kellelegi teisele rõõmu, tuge ja äratundmise hetki, siis saan minagi sellest õnnelikumaks.

Raamatu esimene osa "Aastaring" hõlmab endas loodushetki ja viib rännakule läbi aasta. Teine osa "Romanss" sisaldab armastuslugu. Kolmas osa "Peegeldused" jutustab elu mõtlemapanevatest hetkedest.

72-leheküljelise raamatu on elegantselt kujundanud kirsten el, toimetaja on Maarja Möldre. Raamat on juba peaaegu valmis ja ootab viimast trükieelset viimistlust. Tahame selle lugejate ette tuua mai alguses, mil see on suurepärane kink emadepäevaks. Hooandja kaudu toetajad saavad raamatu kätte esimeses järjekorras. Lisaks luulekogule pakun toetajatele oma varasemaid raamatuid ning giidina jalutuskäike kaunis Viljandis.

Lõpetuseks lisan paar soovitust inimestelt, kes on innustanud mind seda teed astuma. 
 

Luuletaja, näitleja ja teatripedagoog Elle Eha Are:

"Liisi värsid mõjuvad värskelt, nauditavalt ja hästi kujutluspilti loovalt, just nagu toimuks kõik siinsamas. Loodus elab tema luules tajutava sisekaemusena, eluprobleemid mõjuvad mõtlemapanevalt ja armastus avab hinge omapära. Silma paistab meie ilus, kujundiküllane emakeel.

Terves kogus on tuntav sõnum: me elame loodusega sügavas koosluses, oleme osa oma metsast, õuest ja õhust, päikesest ja veest. Oleme õnnelikud, kui meie maailm on meiega ka siis, kui juhtuvad saabuma rasked hetked."

Psühhoterapeut, nõustaja ja koolitaja Ene Raudla:

"Liisi luuletused suunavad meid suhestuma oma tunnete maailmaga. Need read virgutavad mõtlema nii iseenda kui oma lähedastega läbielatule. Kevad kui uue alguse, selguse ja värskuse metafoor äratab lootust ja armastust minna vastu uutele väljakutsetele. Fotodega illustreerituna muutuvad luuletused osaks meid ümbritsevast elust. Need on tegelikkuse hetked, mis koos luuletustega elustuvad ja tekitavad hingelise harmoonia. Loed, vaatad, mõtiskled ja kõik see kokku mõjub teraapiliselt. Aitäh, Liisi!"

Aitäh lugemast ja kevadet teie südametesse!
Liisi Seil