Luulekogu "Hingesosinad"User's  Ada Kiipus project in the category Print

Tere!

Mina olen Ada Kiipus. Igapäevaselt töötan ma psühholoogi/terapeudi ning superviisor/coachina. Ma armastan oma tööd väga ja ma arvan, et olen õnnelik inimene, sest saan teha seda, mis meeldib ja mida tahan.

Luuletusi hakkasin ma kirjutama umbes kümme aastat tagasi, kui veetsin oma pikad suved Võsul, seal oli aega. Rahu, vaikus, meri, männimets, mustikad ja igaõhtune saun – parim pinnas, mis paneb read seestpoolt väljapoole liikuma. Ma julgesin esimesi katsetusi hakata avaldama Facebookis ning üllatuslikult leidus päris palju inimesi, keda loodud read kõnetasid. Minu esimesed fännid tiivustasid mind. Samuti julgesin ma saata mõned luuletused luulevõistlusele, kus tagasisidena sain positiivse sõnumi ja minu luuletus avaldati esimeses ühises luulevihikus. Vähe sellest, sain kohe parima riimluule eripreemia. Sealt edasi sai alguse minu imelise luuletee muinaslugu...

http://luuleajakiri.blogspot.com/2013/05/luulekevad-2013.html
 

Tule, võta ja kasuta
minu armastust -
endasse armumiseks,
lase elul kanda.
Üksnes sinu olemasolu
laseb lainel pehmelt maanduda
vastu randa
ka kõige tormisemal ööl.
 

Saan öelda suur tänu Ingvar Luhaäärele, kes mu leidis ja kes tegi ettepaneku avaldada iseseisev luulevihik "Seisan hingetuna kuuvarju peal", mis sai kaante vahele 2013 aastal. Sealt edasi avaldati veel mitmeid minu luuletusi võistluse parimate autorite kogumikes. See aeg oli minu jaoks täiesti pöörane, kõik käis nii kiiresti ja ühel hetkel sain käes hoida päris enda loomingut, millest ma veel mõni aasta tagasi unistadagi ei osanud.

Olen teinud kolm luuleõhtut, esimese koos Tõnis Kargu musitseerimisega ja põimituna tema lauludega, teisel kutsusin rännakule kaasa oma endised õpilased, kes pakkusid muusikalist vahepala ja kolmas oli jutuõhtu koos enda luuletuste lugemisega.

Mulle meeldib teha asju kirega, teen oma tööd sisemise põlemisega, tantsin salsat kirega ja usun, et leiate ka minu luuletustes kirge. Mind on toetanud julgus ja tahe proovida – kõik on kogemus ja läbikukkumist ma enam ei karda. Olen õppinud olema see, kes ma olen. Coachina tahaksin ka teisi innustada täitma oma unistusi, selleks tuleb teha lihtsalt  esimesed väiksed sammud ja kui asi on õige – siis kõik hakkab looma.

Mul on see aasta juubeliaasta ja seetõttu on suur soov teha endale, oma fännidele ja teistele luulesõpradele kingitus. Eelkõige vajan toetust trükikuludeks. Luulekogu soovin trükki anda juunis 2019. Seetõttu pöördun ma Sinu poole – palun aita mul seda unistust teostada! Mariann on joonistanud imelised pildid – luulekogu tuleb ilus!
 


 

Mul on üks unistus veel - muusik, kui Sa seda loed ja kui Sind minu kirjutatud read kõnetavad, siis mõni mu luuletus võiks sündida lauluks!

Kui peaks raha imekombel kokku kogunema rohkem – siis sellevõrra tuleb ägedam tähistamine koos teiega!!!! Seekord tuleb luulekogu kõvakaaneline, mida illustreerib Mariann Lambing, luulekogu toimetas Monika Otrokova, video aitas teha Sigrid Kleidov ning küljendab Liina Kald. Ma olen kohanud sellel teel nii palju toredaid ja abivalmeid inimesi ja mis saab olla elus suurem rõõm, kui imelised kaasteelised! Aitäh!

Related projects

Amanda and the virus

  • 10%raised
  • 310€pledged
  • 28 days to go