Kaur Kivistik Šveitsi treeninglaagrisse koos maailma parimate jooksjategaUser's  Kaur Kivistik project in the category Sport

Armas jooksu- ja spordisõber

Olen Eesti kergejõustiku koondislane, kes vajab toetust, et minna Šveitsi kõrgmäestikku treenima koos maailma parimate jooksjatega, peale mida toimuvad võistlused, kus mul on hea võimalus rünnata MM ja OM normatiive. Treeninglaager St. Moritzis toimub orienteeruvalt ajavahemikus 18.06 – 15.07.
 


 

Sporditeed alustasin Elva metsade vahel joostes ja suusatades, hiljem kesk- ja pikamaajooksule pühendudes olen jõudnud Euroopa tippu ja maailma ladvikule väga lähedale. Treenimist alustasin Margit Thomsoni juhendamisel ning jooksutreeningutele pani aluse treener Endel Pärn, kellega koostöö kestis 10 aastat. Praegu koostab mulle treeningplaane Colorado Springs Ülikooli peatreener ameeriklane Mark Misch. Eestis on minu treeneriks Margus Pirksaar, kellega üheskoos viime treeningplaani teoks. Selle aja jooksul oleme näinud õnnestumisi ja ebaõnnestumisi. Sellest õppides oleme kokku pannud kõige paremini toimiva treeningplaani, mille vilju oleme juba sel hooajal maitsta saanud. Isiklik rekord 5000m jooksus (13:57.63) ja elu teine tulemus minu põhialal 3000m takistusjooksus (8:31.91).

Möödunud aastal õnnestus mul ületada igivana Eesti kergejõustiku rekord, mis purunes, uskuge või mitte, 1971st aastast. Tegemist oli vanima Eesti kergejõustiku rekordiga ja mul oli ülimalt hea meel see lõpuks üle joosta. See oli olnud minu sihiks ja eesmärgiks juba mitmed head aastad.

Kuid nüüd on aeg neid rekordnumbreid veelgi nihutada! Üksi tehes on see ülimalt keeruline ja seetõttu vajan Teie, heade pöidlahoidjate, toetust. Projekti eesmärk on minna koos Eesti parima naiskeskmaajooksja Liina Tšernoviga Šveitsi St. Moritzi nimelisse linna treenima ja harjutama, et seejärel rünnata Maailmameistrivõistluste ja Olümpiamängude normatiive.

St. Moritz on taliolümpialinn, kus suvisel perioodil harjutab lugematu hulk maailma parimaid jooksjaid erinevatest riikidest (Soome, Norra, USA ja Taani). Et laager õnnestuks maksimaalselt, tuleb treeninglaagrisse kaasa minu üks treeneritest ja Liina hea abiline Margus Pirksaar. Margus aitab hoida kätt pulsil, karjuda jooksu vaheaegu ja ilmselt kergematel treeningutel ka ise kaasa joosta – kõik selleks, et tagada laagri kõrge kvaliteet.

Šveits on Euroopas üks kallimaid riike ja seetõttu on sealne laager kulukam kui minu eelnevad treeninglaagrid. Toetus, mille ma siin Hooandja vahendusel soovin kokku saada, aitab ära katta enamuse eelarvest. Rahalist toetust kasutaksin lennupiletite soetamiseks, majutuskuludele katmiseks, staadioni ja jõusaali pääsmetele ja vajalikule massaažile kohapeal ning osaliselt treener Marguse kulude katmiseks.
 


St. Moritz staadion suvisel ajal jooksjaid pungil
 

Mulle väga meeldib süüa teha ja olen ka Tartu Kutsehariduskeskuses kokanduse erialal õppinud. Seega tuli idee Teile, headele toetajatele, valmistada imemaitsvaid trühveid. Iga trühvel kommikarbis on oma näo ja maitsega. Lisaks aitab minu üks toetaja NIKE välja panna väga headele toetajale kingituseks natuke jooksuvarustust. Kõige tipuks tekib vägevatel toetajatel võimalus osaleda koos minuga ühel nädalavahetusel TASUTA Jooksupartneri treeninglaagris Eestis. Pakett sisaldab prii majutust ja toitlustust, treeningutest osavõttu, vägevat seltskonda ja häid nõuandeid minult kui ühelt parimalt Eesti kesk- ja pikamaajooksjalt. Teeme koos trenni ja veedame mõnusa nädalavahetuse 20.-21.juulil jooksjate seltsis. Infot toimunud ja toimuvate laagrite kohta leiab Jooksupartneri kodulehelt www.jooksupartner.ee.

Lisaks auhindadele, mille ise saate valida, LOOSIN kõigi panustajate vahel välja ÜHE kommikarbi 24 erineva imemaitsva trühvliga.

Kohtumiseni jooksurajal!
Kaur Kivistik
 


Kaur keskel valmistumas järgmiseks stardiks.