Merit Raju uus raamat: "Vaba ja metsik. Julgusest elada oma reeglite järgi"User's  Merit Raju project in the category Print

Tere! Olen Merit, väärtustan piirangutest vaba ja looduslähedast eluviisi ja minu kirg on kirjutamine. Plaanin välja anda oma uue raamatu "Vaba ja metsik. Julgusest elada oma reeglite järgi" ja soovin selleks hoogu.

Vaba ja metsik on minu olemus. Minu arvates on see viis, kuidas armuda elusse. Kuidas siis? Julgedes lasta end rõõmul juhtida ja elades oma reeglite järgi. Looduslähedaselt tänapäevases linnas. Oma mullis. Mullis, kus on juba 12 aastat töö, mille olen endale ise loonud, naturaalne kodu ja väike laps, kellega mul on võimalik rohkelt aega veeta.
 


 

Selles mullis on ka küsimist, kahtluse alla seadmist ja otsustuskindlust, teistmoodi valikute tegemist ja julgust erineda. Vähe plastikut, ravimeid, meiki, kiirmoodi ja peavoolumeediat, hoopis siirad suhted, lähedus ja ehe, kaamosekindel rõõm – pudi-padi ma ei osta, uudiseid ei tea ja ilmast räägin harva. Igal hommikul ärkan rõõmuga ja õhtuti ootan elevusega homset.

Minu raamatust "Vaba ja metsik. Julgusest elada oma reeglite järgi" leiad 100 siirast ja ehedat isiklikku miniatuuri taipamistest ja kogemustest, kuidas armuda elusse. Kuidas leida julgus elada oma reeglite järgi? – ja millised võiksid need ülepea olla?

Ja julgust on vaja läinud. Tehes end haavatavaks oma siirusega, leiutades oma teed ja enamasti astudes enne, kui tean, kas mind püütakse – sotsiaalses, rahalises või mistahes mõttes.
 


 

Neli põhjust, miks see raamat on eripärane:

  1. See raamat koosneb suurelt osalt kaheminutilistest lühilugudest ja seepärast saab seda lugeda kas kaanest kaaneni või vaid lugude kaupa, kasvõi juhuslikust kohast avades.
  2. Minu stiil on siiras, aus ja ehe. Seda väärtustan igas suhtes ja ka oma suhtes lugejaga – sinuga. Sellepärast on iga lugu kirjutatud nii, nagu ma räägiksin seda sulle kui parimale sõbrale.
  3. See raamat pole õpetlik, vaid isiklik ja inspireeriv. Ja oma lugudes, läbielamistes, taipamistes annan ma sulle niidiotsi, hoides kokku sinu aega: sul pole vaja kõiki kogemusi ise läbi teha.
  4. Raamatuga tuleb kaasa ka e-kursus samal teemal.

Olen kirjutanud viis raamatut, aga nüüd on esimene kord, kui tunnen, et tahan raamatu ise välja anda. Miks? Sest selle raamatu sisu on nii isiklik ja ma tahan läbi Hooandja pakettide ka lähedasemat sidet sinuga, ilma vahemeesteta.

Hooandja toetust kasutan 270-leheküljelise kõvakaanelise raamatu trükkimiseks. Kohe pärast ilmumist saadan armsate hooandjate raamatud Itella pakiautomaatidesse.

Raamatu hetked on üles pildistanud Ruudu Rahumaru ja oma kujundajakäega annavad raamatule näo Teele Strauss ja Kaia Loigom, kellega oleme teinud Hingele Pai ajakirju. Toimetab samadest ajakirjadest ja mu "Kõhule pai" raamatust mulle südamesse kasvanud Tene Hook.

Lood on kirjutatud 2013-2019 aastatel, e-kursus on filmitud 2019 sügisel. Mitmed lood on ilmunud varem Sensa ja Hingele Pai avaveergudes, aga olen neid täiendanud ja värskendanud. Suurem osa tekstidest on uued ja kõik koos moodustavad nad omamoodi terviku kõige kõledamal ajal sind innustama.

Kes ma olen?

Minu mõtteist said alguse igasuvine Joogafestival ja Hingele Pai ajakiri, samuti mitmed elust inspireeritud raamatud. Mu ellu on põnevaid värve toonud joogaõpetajate koolitused ning hingamisterapeutide kursus ja õppimisse panustan jätkuvalt iga päev. Erialalt olen Hamburgi Ülikooli rahvusvahelise juhtimise magister. Mulle teevad kodus rõõmu seitsmeaastane poeg ja kolmevärviline kass.

Tänan sind ja kohtumiseni raamatu veergudel või päriselus!

Merit Raju

hingelepai.ee

 

  • 257 backers
  • 5162€raised of 3000€ goal

Successful project

This project was funded on 27.Oct.2019