Heliraamat "Linnulood"User's  Polina Tserkassova project in the category Music

Hea hooandja!

Mina olen jutuvestja ja muusik Polina. Olen kaugetelt maadelt toonud tõsielulugusid ja muinasjutte ning põiminud need oma muusikaga, mida esitan erinevatel haruldastel pillidel. Suure rõõmuga tahan Sinuga jagada oma kolmandat inspireerivate muinasjuttude ja muusika heliraamatut "Linnulood".

Kaks aastat tagasi valmis mul esimene muinasjuttude ja autorimuusikaga heliraamat "Helisevad muinaslood", mis nomineeriti Eesti Kultuurkapitali kirjanduse aastapreemiale. Eelmisel aastal tuli välja kogumik "Kui me suureks saame", mis keskendus lapseks olemise ja küpseks saamise teemadele. Tänaseks on valminud triloogia viimane heliraamat "Linnulood".
 

Mida sellest heliraamatust leiab?

"Linnulood" on peaaegu poolteist tundi kestev muinasjuttude kogumik, mille läbivaiks teemadeks on armastus, truudus, leidlikkus, julgus ja iseendana olemine. Siin kohtuvad eesti, jaapani, neenetsi, mehhiko, süüria, vene ja teiste maade pärimuspärlid, mis on saanud minupoolse lihvi. Sekka ka mõned minu enda kirjutatud lood ja lühikesed luuletused. Nagu ka eelmised osad, ilmub seegi heliraamat kaunilt kujundatud CD-plaadina.
 

Kellele see heliraamat sobib?

Kõigile, kellele meeldivad toredad muinasjutud: salapärased ja naljakad, kangelaslikud ja romantilised, kuid alati inspireerivad ja hingestatud. Tänu sellele, et muinasjutte saadab hoolikalt loodud ja viimistletud muusika, sobib see heliraamat kuulamiseks juba alates esimesest elupäevast! Eelmiste heliraamatute tagasiside põhjal selgub, et peres leiab igaüks teda enim kõnetava loo – nii kolmeaastane pesamuna, teismeline noor, tegus pereisa kui ka kuldses eas vanaema.
 

Mis muusika heliraamatus kõlab?

Kogu muusika kirjutasin ja mängisin stuudios sisse ise erinevatel haruldastel pillidel. Kohati tegin arranžeeringuid minule armsatele rahvaviisidele, lähtudes alati konkreetse maa muusikalisest traditsioonist, mille muinasjutuga tegu oli. "Linnulugudes" kõlavad viola da gamba, leedu klarneti vanaisa birbyne, iraani 72-keeleline santuur, aafrika sõrmklaver kalimba, eesti kannel, rootsi nyckelharpa, erinevad flöödilised, mitmesugused löökpillid ja paljud teised. Suurem osa minu heliraamatus kõlavatest pillidest ei mahtunud sellesse kirjeldusesse, aga mahtus siia pildi peale.
 


 

Miks just kuulata?

Olen oma senise elu jooksul jõudnud veendumusele, et meie oskamatusest kuulata tulenevad sageli arusaamatused ja mittemõistmine. Võimalik, et meile ei õpetatud kuulamist, aga kõige tõenäolisem, et me lihtsalt ei kasuta seda oskust nii palju aina kiirenevas elus, mis on sotsiaalmeediast ja erksatest visuaalidest niigi üleküllastunud. Kuulates aga muinasjutte, areneb meis see, mida kutsun sügavaks kuulamiseks. Muusika, mida ma plaadil mängin, aitab kaasa, et korraks peatuda ja kuulata. Igat muinasjuttu võib kuulata mitu korda. Tihti on nii, et esimesel korral kuuleme tavaliselt juttu, teisel hakkame paremini muusikat märkama ja hiljem kuuleme iseennast – seda, kuidas meie endi hingelinnuke vastu kajab.
 


 

Mis keeles "Linnulood" kõlavad?

Plaat ilmub kahes versioonis, mille ainuke erinevus on selles, et üks on eesti keeles ning teine vene keeles. Nii et igaüks saab valida endale sobiva. Otseloomulikult on heliraamatus ka palju lindude keeli, mille jaoks tegin kõik heliefektid ise. Olen veendunud, et õigesti valitud ja räägitud muinasjutud kõnelevad meiega ka meie hingekeeles.
 

Kus maal heliraamat on ja kuhu toetus läheb?

Kogu helimaterjal on mul juba tervenisti helistuudios salvestatud. Sellele pani osaliselt õla alla Eesti Kultuurkapital. Heliraamatu ettetellimisest kogunev hooandjate toetus läheb käegakatsutava heliraamatu ehk CD-plaadi trükkimise ja ümbrise kujundamise kulude katteks. Nii jõuavad "Linnulood" juba enne jõule Sinuni.

Olen Sulle väga tänulik, kui annad "Linnulugudele" hoogu! Kohtume uue heliraamatu esitluskontsertidel!
 

"Linnulugude" esitlusvestmised toimuvad:

7.detsember 19:00 – Tallinn, Hopneri maja (eesti keeles)
8.detsember 19:00 – Tallinn, Hopneri maja (vene keeles)
15.detsember 17:00 – Tallinn, Hopneri maja (vene keeles)
15.detsember 19:00 – Tallinn, Hopneri maja (eesti keeles)

Varsti selguvad ka Tartu ja Narva uue audioraamatu esitlusvestmiste kuupäevad!

 • 153 backers
 • 3990€raised of 2800€ goal

Successful project

This project was funded on 01.Dec.2019

Related projects

Horror Dance Squad new album

 • 6%raised
 • 200€pledged
 • 37 days to go

The Hi-Flyin' Combo 7" vinyl EP release

 • 18%raised
 • 220€pledged
 • 7 days to go

Ikevald's album "Modern Mythology"

 • 2%raised
 • 83€pledged
 • 34 days to go