Tartu Ülikooli korvpallikooli U17 võistkond toob Eurosarja TartusseUser's  Olari Narits project in the category Sport

Tartu Ülikool/Eviko on U17 vanuseklassi võistkond, mis osaleb neljandat hooaega Euroopa noorte korvpalliliigas (EYBL). Tegemist on regiooni kõige tugevama turniiriga, mille raames mängitakse parimate eakaaslaste vastu Venemaalt, Lätist, Leedust, Poolast jne. Võistkond mängib see hooaeg U17 vanuses, kus osaleb kokku 32 võistkonda, kes on jaotatud kahte divisjoni. TÜ/Eviko osaleb edukalt kõrgemas divisjonis, kus kahel viimasel hooajal on jõutud ka superfinaali. Võistkond on kokku pandud Tartu ja Rapla parimatest U17 mängijatest, kes kuuluvad omavanuste Eesti noortekoondisesse ja kellel on tulevikus ambitsiooni jõuda Eesti koondisse. Sarjas osalemine on mängijatele ainus võimalus saada kogemus naaberriikide ning Euroopa parimate mängijate vastu.
 


 

Kaheaastase tsükli raames on võistkonnal kohustus korraldada koduetapp. Selle raames võõrustatakse 7 võistkonda (3 Venemaalt, 2 Leedust, 1 Itaaliast ja kodust konkurenti TalTechi) 4 päeva jooksul 24-26. jaanuarini Tartu Ülikooli Spordihoones. Samuti tuleb organiseerida võistkondade majutus, toitlustus, tasustada kohtunikud jne. Kõik kohapealsed kulutused katab koduvõistkond. Vastutasuks peab Tartu võistkond kahe aasta jooksul tasuma etappidel käies vaid omaenda transpordikulud. EYBL sarjast on tuule tiibadesse saanud kõik Tartu parimad noormängijad, näiteks Kerr Kriisa (Kaunase Žalgiris), Hendrik Eelmäe, Robin Kivi, Hannes Saar, Joonas Anton Jürgenstein, Patrik Saal, Sverre Aav (Tartu Ülikool), Saimon Sutt (Oberwart Gunners), Märt Rosenthal (Pärnu Sadam) jt.

Hooandjate abiga proovime edukalt lõpetada oma nelja-aastase Euroopa projekti, korraldades ühe vägeva spordivõistluse Tartu Ülikooli Spordihoones.