Võlumetsa rajamine VõrumaalUser's  Kaia-Kaire Hunt project in the category Civic initiative

Hea inimene!

Kutsume sind hoogu andma ühele Võrumaal aset leidvale liigirikkuse taastamise ja toidusalu näidisala rajamise projektile.

MIKS LIIGIRIKKUS ON OLULINE

Tänu liigirikkusele või laiemalt mõeldes elurikkusele oleme olemas ka meie, sõna otseses mõttes. Näiteks kui mesilased ja teised putukad taimi ei tolmeldaks, siis poleks meil varsti enam midagi süüa. Samuti on liigirikkus äärmiselt oluline nii kogu maailma kui kohaliku keskkonna seisukohalt - see aitab tervendada kurnatud muldasid, siduda süsinikku, puhastada vett, peatada lindude, putukate ja loomade väljasuremist - seda rida võiks lõputult jätkata. Elurikkuse alade loomist on võimalik siduda toidusaludega, kus toidupoolist saavad nii inimesed kui linnud-loomad-putukad. Toidusalud jäljendavad looduslikku metsa ökosüsteemi, aga liikide valiku teevad inimesed ehk meie.

MIDA ME PLAANIME

Oleme soetanud Võrumaale, oma maakeskuse, Hundiallika koolituskeskuse juurde tükikese maad, kus on juba aastaid viljeletud üpris väheste liikidega põllumajandust. Meil on plaanis luua siia Võlumets - võimalikult palju liigirikkust ligimeelitav ala, et siin oleks väike veesilm, looduslik niit, metsatukk, põõsad ja puud, ravimtaimed ja muidugi looduse enda poolt väljapakutud kooslus kõikide sitikate, liblikate ja mesilastega.

Võlumetsa toidusalu on näidisala, mida huvilised saavad kokkulepitud ajal tasuta külastada, et ammutada ideid ja jälgida protsessi. Oleme sellega juba ka vaikselt algust teinud - eelmisel sügisel taastasime vana veesilma ja rajasime savist ja mullast vallid, kuhu puid-põõsaid ja rohttaimi istutada.

PALUN ANNA HOOGU

Kutsume Sind hoogu juurde andma, et Võlumetsa liigirikkuse alale soetada põõsaste ja puude istikuid ja seemneid! Kokku soovime sel hooajal istuda ligi 100 puud ja põõsast ja külvata kümneid tuhandeid mee- ja ravimtaimede seemneid. Juba esimesel aastal loodame sellega rõõmustada paljusid tolmeldajaid ja seeläbi luua turvalise oaasi paljudele putukatele, lindudele, miks mitte ka loomadele.

MIS SINA SELLEST SAAD?

Kui looduse ja liigirikkuse kestmajäämine on Sulle olulised, siis muidugi kõigepealt saad Sa meie ja paljude teiste olendite poolt ühe suure aitähi!

Aga me pakume omalt poolt vastu ka oma puhtaid ravimtaimi, koolitusi (ürdiaia ja spiraalpeenra loomise koolitust ja toidusalu rajamise koolitust) või isegi personaalset puhkust suitsusaunaga!

Aitäh!

Fotod: Evelyn Valtin, Paavo Eensalu, Viktoria Kuusk, Hundiallika Keskus