Rahva Observatoorium: tähed on lähedal!User's  Vladimir Goman project in the category Education

Armas tähistaevahuviline! Lubasime ehitada astronoomia observatooriumi ja me tegime selle ära!!! Oo jaa... see polnud lihtne ja kulus tervelt 3 aastat.

Sammhaaval, järkjärgult - iga päev tõusime kõrgemale tähtede poole.

Ja siis, 08.08.2020 avas Rahva Observatoorium uksed Eesti elanikele! Meid külastavad täiskasvanud ja lapsed, noored ja vanad astronoomiahuvilised ja need, kes alles alustavad selle teadusega tutvumist. Iga kuu külastab meid umbes 200 inimest.
 

 


 

Mis meil on?

Praeguseks on observatooriumi kupli alla paigaldatud väike, kuid üsna kvaliteetne läätsteleskoop. See võimaldab kosmoseobjekte visuaalselt jälgida ja neid ka pildistada. Meil on ka teine, võimsam instrument (mille meile kinkis sõber Lätist) - Ritchey–Chrétieni süsteemi peegelteleskoop. Ja me soovime selle paigaldada observatooriumi, et pääseda ligi kosmose sügavustesse.
 

Aga millest me unistame...

Paraku... paraku... paraku... praeguse seisuga ei saa me seda teleskoopi paigaldada ilma töökindla elektromehaanilise aluseta (mida nimetatakse monteeringuks). Seetõttu on meil suur unistus see monteering hankida.

Ja juba peaaegu aasta oleme selle eesmärgi poole püüelnud.
 


 

Mida uus monteering täpselt võimaldab?

Uuele võimsale monteeringule on võimalik paigaldada mõlemad meie teleskoobid ja tulevikus saame paigaldada veel ühe - päikeseteleskoobi, et uurida meile lähimal tähel toimuvaid protsesse.

Observatooriumi külastajatele:

Uus instrument avardab universumi horisonte. Saate vaadelda kaugeid galaktikaid ja näha meie päikesesüsteemi planeete vägagi detailselt. Üheaegselt on võimalik vaadelda 2 teleskoobis. See tähendab, et ühe ekskursiooniga on võimalik näha oluliselt rohkem huvitavaid objekte.

Observatooriumi kollektiivile:

Jätkame teaduse populariseerimisega täiskasvanute ja laste seas. Ja lõpuks saame observatooriumi ülesannete loendisse lisada ka teadustöö.
 

Kui palju praegu monteeringud maksavad?

Observatoorium vajab töökindlat ja nüüdisaegse tasemega seadmeid. Austria firma ASA DDM200 monteering koos paigaldussambaga maksab 48 000 eurot.
 


Kui palju on veel raha puudu?

Meil on Leader-fondi garantiikiri 27 500 eurole. Ja padja alla on projekti autor asetanud 5000 eurot. Unistuse täitumisest jääb puudu 15 500 eurot.

Kui teie, head sõbrad, toetate projekti:

5000 euroga – see summa kergendab oluliselt meie eesmärgi saavutamist ja järgmisel aastal saame tellida observatooriumile monteeringu. Lisarahastuse otsinguil peame ikka ringi vaatama.

10 000 euroga – selle summa puhul hingame kergendatult. See on peaaegu kogu summa, mida me niiväga vajame, mis tähendab, et täielikust õnnest jääb väga vähe puudu.

15 500 euroga - see summa võrdub meie suure eesmärgiga ja unistuse teostumisest lahutavad meid loetud nädalad. Kui peagi tulete observatooriumi, saate ise veenduda, kui vägev meil kõik on. Aga meie omakorda oleme valmis edasi arendama teadusalaseid teadmisi ja jagama oma rõõmu tähtede ja planeetide vaatlemisest!


Boonuseks neile, kes on lõpuni lugenud: kõigi üle 10 euro annetajate vahel loositakse välja auhind: ehtne meteoriit!

Lingilt saad vaadata, kuidas observatoorium välja näeb.

 

 

  • 487 backers
  • 16570€raised of 15500€ goal

Successful project

This project was funded on 13.Jan.2021