Lasteraamat "Nässu ja kohutavalt kole kummik"User's  Marge Pärnits project in the category Print

Tere!

Võibolla oled meiega varemgi siin kohtunud. Mina olen Marge Pärnits ja minu kõrval on uutele seiklustele vastu kibelemas Tartu Mänguasjamuuseumis elav sinisilmne mängukaru Nässu. Temaga koos oleme juba kaks lasteraamatut kirjutanud, kõigepealt ühe raamatu lihtsalt Nässust ja siis veel ühe raamatu salapärastest lumekruupidest. Muide – peale selle raamatu lugemist on hakatud igal pool väga palju lumekruupe nägema ja nad polegi enam nii salapärased.
 


 

Nüüd kirjutasime aga raamatu, mille nimeks saab "Nässu ja kohutavalt kole kummik" ning see räägib unenägudest ja kõikvõimalikest asjadest, mida karud unes näevad. Raamatut lugedes saab teada, et mängukarud näevadki päriselt und, lisaks kipuvad nad unes ja ka ilmsi luuletama ning õige natuke luiskama, udujuttu ajama ning villast visakama. Otse loomulikult tulevad raamatusse toredad fotolavastused mänguasjamuuseumi mänguasjadest – nendest, kellega Nässu muuseumis igapäevaselt koos oma karuasju ajab. Nagu varemgi, teeb pildid fotograaf Siim Vahur, nii et võite piltide ilus ja headuses juba ette kindlad olla.
 

MÄNGU TULEB KA LILLA KROKODILL!

Meie plaan raamatuga on järgmine: kõigepealt kogume Hooandjas natuke raha, et oleks võimalik raamatu eest tulevikus trükikojale ning kõigile asjaosalistele tasuda. Samal ajal kantseldab keeletoimetaja komasid ning meie Nässu ja mänguasjamuuseumi varahoidjaga otsime hoidlatest asju, mida raamatu jaoks valmis sättida. Oleme juba otsustanud näidata mitmeid ilusaid käsitöömänguasju, mida te ehk muuseumis käies näinudki pole. Näiteks on hoidlas ühe suure kasti sees imeline varu kauneid lõngast meisterdatud linnukesi, mis näevad nii tõepärased välja, et võiksid vabalt kohe lendu tõusta. Oleme leidnud ka villase viskamiseks vajalikud lambad ning pliiatsid saab Nässu kindlasti oma käpaga sobilikult nüriks sikerdada. Siiani pole meil õnnestunud leida lillat krokodilli, kellel raamatus on tähtis osa täita, kuid mine tea, millise nurga tagant too elukas sobival momendil välja hüppab. Niipea kui viimnegi konn, kummik ja krokodill kinni püütud, teeme ilusad pildid ja seejärel läheb raamat küljendamisse.
 


 

Kõige viimase asjana läheb raamat trükikotta ja siis juba jõuabki poodidesse ning sinu kodusele kapinurgale, lauale või riiulisse teiste Nässu lugude kõrvale. Miks mitte ka õhtujutuna voodisse, see on ju raamatule õige mõnus paik.
 

MILLAL SIIS LUGEDA SAAB?

Tahaksime kõigi nende töödega selle aasta jooksul valmis saada, et kõiki hoolükkajaid kas aasta lõpul või uue aasta alul lugudega rõõmustada. Tõsi ta on, natuke aega ju kulub, aga ega raamatu tegemine ei olegi mingi meesaia söömine, et AMPS! ja sai söödud. Igatahes niipea kui raamat valmis, anname kohe kõigile toetajatele teada esitlustest, raamatujagamisest ja kõigest muust, mida väga vaja teada. Aga nüüd ongi kätte jõudnud SINU KORD – võimalus uuele raamatule rammus hoog sisse lükata!
 

Oleme kõigile toetuse eest juba ette väga tänulikud!

Marge ja Nässu 

  • 142 backers
  • 4395€raised of 4325€ goal

Successful project

This project was funded on 27.May.2021