Eesti Kirjanike Liidu noorte almanahhi Grafomaania esimene väljaanneUser's  Liisbet Urba project in the category Print

Tere, armas hooandja!

Palume Sind appi hoogu andma almanahh Grafomaania väljaandmisele.

Grafomaania on Kirjanike Liidu noorte väljaanne. Siia on laulma pandud 31 noore luuletaja ja prosaisti hääled, kelle sõnade võluv kõla palub nüüd kaante vahel avaldamist. Trükise eesmärk on tuua kuuldavale noorte kirjutajate autentsed ja ausad hääled põimituna mitmekülgsete maailmapiltide ja kirjavormidega.

Tekstid jõudsid meieni 2022. aasta jaanuarikuu jooksul, mil kutsusime sotsiaalmeedia vahendusel noori saatma oma loomingut, et avaldada need almanahhis Grafomaania. Tekste saabus meie postkasti mitme kamalu jagu, mistõttu valisime välja 30 autorit, andes võimaluse nii esimest korda oma loomingu avaldajatele kui ka kogenud kirjutajatele.

Almanahhist leiab 66 eriilmelist luuletust ning 7 kaunist ja mõtlemapanevat proosapala. Samuti leiab lehest peatoimetaja eessõna, meie kirjandusryhmituse loomisloo ning fotosid senistest sündmustest ja rühmituse tuumiku tegemistest.

Tekstide kõrval laiuvad peenetundelised illustratsioonid Krislyn Cassandra Laamanni käe alt ja Mette Mari Kaljase kujundus.

Loomingu on kriitilise pilguga üle kaenud Jürgen Rooste, kelle mõtted on Grafomaania veel paremaks teinud.

Kirjanike Liidu noored on 2021. aasta septembris asutatud ja Siuru seltskonnast inspireeritud kirjandusrühmitus, mis tegeleb iganädalaste kirjandussündmuste korraldamise, noorte lugejate ning kirjanike kokkutoomise ja kirjanduse populariseerimisega noorte seas.

Meie oleme Kirjanike Liidu noorte tuumik ja ajakirja koostajad Reijo Roos (eestvedaja), Elisabeth Heinsalu, Emma Lotta Lõhmus, Krislyn Cassandra Laamann, Liisbet Urba ja Anna Maria Prokofjeva.

Sinu toetus aitab meil katta trükkimise, kujundamise ja muid tehnilisi kulusid. Kui kõik plaanijärgselt läheb, siis 15. maiks on meie almanahhi esmaväljaanne valmis! Kingitused hooandjatele edastame niipea, kui trükis valmib. Suur tänu ja sügav kummardus toetuse eest!


Instagram: @kirjanikeliidunoored
Facebook: Kirjanike Liidu noored