Illustreeritud muinas-fantaasiaraamat “13 RÄNDURIT”User's  Heategevusühing Hea Tegu MTÜ project in the category Print

Ahoi, hooandjad!
 
Üks suurepäraste illustratsioonidega muinas-fantaasiaraamat, millel pealkirjaks ”13 RÄNDURIT”, vajaks teilt pisut hoogu. Raamatu sündmused leiavad aset ennemuistsel ajal, kui vägevad kuningad veel ilma tegid ning käis pidev võitlus hea ja kurja vahel. Oma kolmteistkümmend kummalist lugu vestavad lugejale laiast ilmast saabunud rändurid, kes hubases trahteris nimega“13 RÄNDURIT” aja maha võtavad. Siin saavadki alguse kummalised öölood...
 
Minult on sageli küsitud, et kellele on suunatud see raamat. Njah... Raamatut kirjutama asudes ei suunanud ma seda kellelegi konkreetselt, vaid lihtsalt kirjutasin ja sellised need lood said. Kuid kindlasti ei sobi nad mudilastele, samuti ka kõrgeima kvaliteediga kirjandusideaali otsivatele lugejatele. Kuna ma ei kipu liigse põhjalikkusega kirjeldama looduspilte, ega unusta end ka piinliku üksikasjalikkusega kirjeldama lugude kangelasi. Minu tegelased elavad oma elu ja teevad oma tegusid nõnda, nagu neile sobilik. Ennekõike on see raamat mõeldud lihtsale lugejale, kellele meeldivad omanäolised muinasjutud. Neis lugudes on paras ports huumorit ja piisavalt müstikat, nutikaid mõtteteri, pisut armastust, rohkelt õudu ja sõjategevust, kuid ka põhjust elu üle mõtiskleda. Seda raamatut lugedes võiks lugeja end peategelase rolli asetada. Kuidas käituks lugeja antud olukorras?
 
Raamatule on valminud kunstnik Mait Laurilt 23 suurepärast illustratsiooni, tekstid on toimetanud Karin-Kristel Hansson ja teksti autor on Olev Muutra. Raamatu tarvis vajame 1400 €. Ülejäänud summa kataks kirjastus. Kuid mida suurem on panus Hooandjalt, seda väiksem on koormus kirjastusele. Mida väiksem on koormus kirjastusele, seda rohkem raamatuid on võimalik välja anda. Mida rohkem raamatuid läheb trükki, seda rohkem hingavad kergendatult need inimesed, kes seda raamatut juba ammugi ootavad. 
 
“Tegu on postmodernistliku lähenemisega kõigile, kellele meeldib lugeda muinasjutte”
Ants Juske, Eesti ajakirjanik, kunstiteadlane ja -kriitik
 
“Lääneriikides on fantaasiakirjanduse žanr väga arenenud. Kuulsaim neist on kindasti Harry Potter. Eesti kirjanduses aga selline žanr praktiliselt puudub. Raamatulettidel on vaid võõramaist fantaasiakirjandust ja seegi tihtipeale võõrkeelne. Muinasjuturaamat "13 RÄNDURIT" võiks olla Eesti algupärase fantaasiakirjanduse teerajajaks.”
Valeri Nuust, Tartu Kõrgema Kunstikolledži rektor
 
  • 39 backers
  • 1548€raised of 1400€ goal

Successful project

This project was funded on 29.May.2016