Aleksandr Ivaškevitši & Kristo Käo albumi väljaandmineUser's  Hele-Mai Poobus project in the category Music

Meie – Aleksandr, Kristo ja Hele-Mai – oleme välja andmas ühte erilist plaati pealkirjaga "Unustusse vajunud päev". Sellel plaadil kõlab vene autorilaul (бардовская песня) ja poeesia, mis peegeldab elu kõigis tema tundevarjundeis, kuid ennekõike räägivad need mõtisklused kõige olulisemast – armastusest. Ükskõik millise bardi kontsert on alati hingeline, siiras vestlus kuulajatega, mitte meelelahutuslik etteaste. See on poeedi pihtimus.
 


 

See sõna ja muusika sümbioos on otsekui ühenduslüli eesti ja vene kultuuri vahel ning seda silda aitavad luua kahest eri maailmast pärit esitajad. Vene Teatri näitleja Aleksandr Ivaškevitši ja kitarrist Kristo Käo loominguline partnerlus on kestnud juba üle 10 aasta, mõtlikult kauni kavaga on esinetud nii Eesti eri paigus kui ka Lätis. Idee anda välja plaat kristalliseerus aga lõplikult pärast edukaid kontserte Arvo Pärdi Keskuses 2021. aasta suvel. 

Vene autorilaul puudutab müstilisel kombel hinge ka siis, kui päris igast sõnast aru ei saa, sest kõige olulisem on intonatsioon, millega mõte on edasi antud. Kuid selleks, et iga nüanss jõuaks ka eestikeelse kuulajani, oleme palunud appi poetess Eda Ahi, kelle imelised tõlked aitavad tekste sügavamalt mõista. Esimest korda saavad eestikeelse vaste sellised tuntud laulud nagu Город золотой, В горнице моей светло, Со мною вот что происходит jt.

Plaadi annab välja Estonian Record Productions, mis on meile suur rõõm ja ühtlasi ka au, sest nende fookuses on üldjuhul klassikaline muusika. Siinkohal südamlik tänu ka suurepärasele helirežissöörile Nikita Šiškovile, kes aitab meil kaunid helid tervikuks vormida.

Näiteks kaks laulu:

"Со мною вот что происходит"
"Крупица"

Hetkeseisuga oleme saanud salve muusikalise ja sõnalise materjali, valminud on bukletitekstid ja üsna pea valmivad ka tõlked. Jäänud on kujundamine ning trükkimine. Oleme ootusrikkad, et CD ilmub müüki detsembrikuu jooksul, LP valmimise ja esitluskontserdi jätame aga juba uude aastasse, et vältida aastalõpu palavikulist kiirustamist ning käia seda teekonda rahulikul sammul, nautides.

Loodame väga, et teie abiga, meie kallid hooandjad, jõuame ühiselt eesmärgini!

Suur-suur tänu teile!