EMMA debüütalbum "Armastuse hiis"User's  Emma Johanna Lepasoo project in the category Music

Tere hea hooandja,

Olen noor laululooja Emma Johanna Lepasoo. Tundsin sel aastal tugevat kutset tuua viimaks publiku ette kaua salasahtlis oodanud originaallooming. Palun teie kõigi toetust, et debüütalbum saaks ilmuda füüsilisel kujul minu 26. sünnipäeval – 29. augustil.

Oleks väga tore, kui muusikat saaks ka käega katsuda! :)

Need emakeelsed klaveri saatel palad on loodud aastatel 2010-2020 ja võtavad kokku ühe pika etapi minu senisel teekonnal, mil õppisin palju elu ja armastuse kohta.

Kõik laulud on salvestatud, miksitud ja masterdatud 2020 aprill-juuni imelise helirežissööri Peeter Salmela stuudios. Peagi lähevad muusika helifailid plaaditehasesse, et teie ette ilmuda augusti lõpuks kaunilt kujundatud albumi näol. See on muusika, mis sobib kuulamiseks kargetel sügisõhtutel, sest selles on peidus nii killuke suvenostalgiat kui ka talveootust.

Olete kõik palavalt oodatud albumi esitluskontsertidele. Andes mu muusikale hoogu, saad seda kuulata esireas, kotis ahjusoe CD-plaat (mida poest ega ka internetist veel niipea ei saa).

 • 29. august kell 18.00 Kadrioru Lossi valges saalis (Muuseumiöö programmi raames toimub sünnipäevakontsert tasuta!)
 • 10. september kell 19.00 KUMU auditooriumis (piletid peagi Piletilevis).
   


foto:Jaan Krivel
 

EMMA debüütalbumil kõlavad laulud:

 1. Mälestuste meri (2016)
 2. Oodates (2016/2020)
 3. See suvi (2018)
 4. Õnne algus (2010/2017) luule: Linda Ruud
 5. Me oleme lapsed (2020)
 6. Raudahjus põlesid puud (2018) luule: Betti Alver
 7. Valu loits (2018)
 8. Sisyphose müüt (2014)
 9. Üle kuristiku (2015) luule: Doris Kareva
 10. Armastuse hiis (2013/2016/2020) muusika ja sõnad: E. J. Lepasoo/K. Urke
   

Minu muusikaline teekond

Olen lõpetanud Tallinna lastemuusikakooli klaveri eriala (õp. M. Sinkeli klassis), õppinud 2013-2014 G. Otsa nimelises muusikakoolis heliloomingu erialal, jätkanud õpinguid Eesti Muusika-ja Teatriakadeemias muusikapedagoogika erialal. Olen õpetajana olnud tegev lasteaias Sipsik ja Kiili Kaunite Kunstide koolis. Samuti andnud eraviisiliselt klaveritunde. Olen kahel korral osalenud Viljandi Loomelaboris (K. Matsoni, T. Aintsi klassis). Samuti osalenud workshoppidel Ingrid Lukase (2016), Kadri Voorandi (2011), Erki Pärnojaga (2013). Uno Naissoo nimelisel loominguvõistlusel olen pälvinud tunnustust lauluga "Mälestuste meri". Youtube's avaldasin 24. veebruaril 2020 isamaahõngulise "Sinuga ja sinuta" Juhan Liivi sõnadele. Südamelaulu konkursi finaalis esitasin 2019 varakevadel lugu "Märtsikelluke".

Olen varasemalt esinenud väga erinevates koosseisudes, esitanud muusikat keskajast kuni nüüdismuusikani välja sh ansamblitega Voxamble, Rondellus, Linnu Tee, Rändaja, ETV tütarlastekoor. Esimene autorikontsert toimus 2016 Tartus Singer Songwriter's Clubi ürituse raames Kohvikus Krempel. Teine autoriõhtu kitarrisaatel lauludest toimus 2018 suvel Haapsalu Õhtu-Kalda Loomemajas. Olen Eesti Autorite Ühingu liige alates 2015. aastast.

Soovin tänada kõiki oma õpetajaid ja toetajaid, et olen jõudnud sel rajal ühe uue verstapostini. Olen seda hetke oodanud väga kaua, kuniks mõistsin, et ma ei olegi kunagi valmis ja ühel hetkel tuleb lihtsalt asuda teele.

Eriline tänu kuulub õpetajatele Marina Sinkel, Aarne Saluveer, Maria Staak ja Tauno Aints, kelle juhendamine, usk ja toetus on olnud sel teel asendamatud. 

Kohtumiseni muusikas,

EMMA
 


foto:Jaan Krivel