Astrid kõndima — Hea JooksUser's  Siim Schvede project in the category Civic initiative

Seljaajusongaga sündinud 10 aastane pisike Astrid veedab täna enamus oma päevadest ratastoolis. Kuid see ei pea nii olema ega jääma! Hea Jooks kogub tänavu hoogu Astridi ratastoolist tõusmisele spetsiaalse operatsioonijärgse ortoosi abil!
 


 

Sarnaselt mitmetele MTÜ Seljaajusonga ja Vesipeahaigete Seltsi saatusekaaslastele on Assu, nagu pere ja sõbrad teda hellitavalt kutsuvad, olnud sünnist saati sunnitud ratastooli. Kuigi liikumispuudega inimestele meie ümber luuakse aja möödudes aina enam hõlpsamaid mooduseid ratastooliga liikumiseks, ei asenda miski võimalust tõusta ning teha esimesed sammud täiesti ise!
 


 

Astridi füüsilisele arengule on pidevast istuvast asendist tõusmine sama oluline kui Sinu jätkuvale tervisele sagedaselt istuva eluviisi vältimine.

Juba on alustatud ettevalmistusi Astridile sooritatavaks operatsiooniks, mille järgselt on kriitilise olulisusega kohandada just tema enda järgi loodud spetsiaalne toetav kõnniortoos ehk Reciprocrating Gait Orthosis.

Koos operatsioonijärgsete muude kuludega on RGO raam korraga nii möödapääsmatult vajalik Astridile kui ka võimatult mahukas väljaminek üksikemale Annele. Hea Jooks tõttab sõpradega appi sporti ja liikumist armastavale suurperele, et Assu saaks peagi koos kõigiga omal jalgel kaasa tulla!
 


 

Läbi MTÜ Seljaajusonga ja Vesipeahaigete Seltsi jõuab Sinu toetus Astridi ja Anne pereni, soetamaks Assule spetsiaalne kõnniraam ning katmaks läheneva operatsiooni järgseid rehabilitatsioonikulusid.

Jälgi meid:

Facebookis https://www.facebook.com/pg/heajooks/
Instagramis https://www.instagram.com/heajooks/