Ballett, mu unistusUser's  Margit Reinkubjas  project in the category Theatre

Kallis hooandja!

Ootame Sinu panust anda hoogu balletikunsti tulevikule, puhuda tuult tiibadesse väikestele baleriinidele!

Mitme balletikooli koostööna saab 28. veebruaril 2015. a. etenduma kolmeosaline kontsert „Ballett, mu unistus“ Tartus Vanemuise Kontserdimajas.

Kontserdil tulevad lisaks Ida Tanstukooli lastele esinema nelja tantsukooli õpilased – Eestist, Lätist, Soomest ja Norrast. Selleks, et kontsert õnnestuks, on neil kõigil vaja ka eelnevalt lavaproovi teha. Nii tulevadki nad Eestisse juba paar päeva varem ja meie hooleks on neid majutada.

Samamoodi on Ida Tantsukooli õpilased käinud esinemas kontserditel Soomes ja Tsehhis ning ikka on võõrustaja võtnud hoolitseda oma külaliste eest.

Ida Tantsukool on alati pannud väga suurt rõhku kostüümidele, millega väikesed baleriinid lavalaudadele astuvad. Mis sellest, et osad esinejad on veel väga noored – kõige väiksemad alles viie aastased – kostüümid, millega vaatajate ette astutakse, on sama kaunid ja väljapeetud nagu  tõelistel balletisolistidel!

Eeloleva konserdi jaoks valmib 20 uut kostüümi!

Kallis hooandja, suure kontserdi korraldamine toob endaga kaasa suured kulutused, palume Sinu abi toetamaks väikeste baleriinide suure unistuse täitumist!

Hooandja abiga kogutud raha kasutame:

  • külalisõpilaste majutamiseks
  • uute kostüümide valmistamiseks

Ootame väga kõiki balletihuvilisi meie kontserdile, piletid on saadaval www.piletilevi.ee.

Kontserdil on kavas variatsioonid ballettidest, neoklassika ja modern ning katkendid balleti maailmaklassikast:

- katkendis C. Pugni balletist „Esmeralda“ esineb koostööpartnerina Vanemuise balletiartist Matthieu Quincy, repetiitorid on Alla Lilleorg ja Juri Petrov (Ida Tantsukool)
- koostöös Riia balletikooliga etendub Grand pas L. Minkuse balletist „Paquita“, milles meespartneriks õpilane K. Cirulis, lavastajad Marians Butkevičs (Riia) ja Juri Petrov (Tartu).

Värsked lavastajatööd Ida Tantsukoolis toovad publiku ette Triinu ja Sergei Upkin Eesti Rahvusballetist.

Kontserdile on esinema kutsutud:

Koostöö-kontserdi eestvedaja on Ida Tantsukool, projektijuhiks - kooli juhataja Tiit Lilleorg. Kava koostaja on kooli kunstiline juht ja õpetaja Alla Lilleorg. Eelseisva kontserdi kaudu soovime veelgi läheneda balletikunsti professionaalsele teostusele.


Ida Tantsukooli tasemenäiteid tulemustest rahvusvahelises konkurentsis 2013-2014:

- „Citta di Spoleto“ (Itaalia) 2013 - 3 õpilast finaalis - 1. koht ja 3. koht;  2014 – 3 õpilast solistina professionaalse tantsu kategooria finaalis, neist üks 2. koht, üks 3. koht, üks žürii eripreemia õpinguteks Müncheni Balletiakadeemias www.settimanadelladanzadispoleto.it ;
- Põhjamaade ja Balti riikide balletikonkursil NBBC Falunis (Rootsi) 2013 – kaks  osalenud õpilast finaalis www.storadaldansen.se;
- Tallinna Balletikonkursil 2014 - professionaalse tantsu kategoorias vanuseklassi 1. koht ja 3. koht, www.tallinnballet.ee.