Dokumentaalfilm "Miks sa liigud?"User's  Johanna Mägin project in the category Film & Photo

"Miks Sa Liigud?" on dokumentaalfilm, mis jälgib 2019/20 hooajal Movement Tallinna kogukonda juhtiva mitmevõistleja Kristella Jurkatammi ning laulja Hanna Selgise elusid, mis on seotud vajadusega olla füüsiliselt aktiivne. Film uurib, mida on tarvis, et säiliks huvi mitmekülgse liikumise, keha ja vaimu vastu. Selgub, kuidas mitmekülgne ja mänguline liikumine on mõjutanud kahte noort inimest nende liikumisvajaduse defineerimisel.

Filmi esilinastus toimub 2020. aasta mais.
Treileri heli: Hanna Selgis "Füüsis"


Kes ma olen?

Minu nimi on Johanna Mägin. Olen üliõpilane, õde, unistaja ning noor inimene, keda on pikka aega huvitanud kaadrisse püütud inspireerivad inimesed, millest omakorda arenes välja minu dokumentalistika huvi.

Huvi on üks, aga kirg on hetkel teine ning pole imelisemat tunnet, kui need kaks asja ühendada. Kasvasin üles iluuisutamise keskis, kuid gümnaasiumi eel tegin spordiga lõpparve. Nüüd 20. eluaastates on rõõm tunda, et hetkel põleb minu sees taas kõige eredamalt leek enese mitmekülgse füüsilise arendamise suunal ning see tekitab väga suurt rõõmu ja rahu.
 


 

Miks dokumentaalfilm?

Dokumentalistika hakkas mind huvitama umbes kaks aastat tagasi, kui Kultuuriakadeemias teist aastat multimeediat õppides oma kohta otsisin. Kohta, mis sütitaks, hoiaks meele erksana ning et pärast pikki tööpäevi oleks mu sees ikka rõõm ja tänutunne, et saan seda teha.

Praegu just nii ongi.

Olen viimased kaks aastat end dokumentalistikas nii iseseisvalt kui ka targemate abiga harinud ning 2019. aasta suvel õnnestus mul rahvusvahelise tiimiga Vietnamis luua oma esimene lühidokumentaalfilm "Constant Dripping Hollows Out the Stone". 2019. aastal alustasin õpinguid BFMi dokumentalistika kursustel ning 2020. aasta jaanuar-mai olen end filmi ja meedia erialal täiendamas Erasmuse programmiga Soome ülikoolis Turku University of Applied Sciences.
 


 

"Miks sa liigud?"

Dokumentaalfilm "Miks sa liigud?" sai alguse 2018. aasta novembris ning selle filmimine on kestnud alates 2019. aasta jaanuarist. "Miks sa liigud?" idee sündis olles südamepõhjani liigutatud Movement Tallinna kogukonnast, millega kaasnes uudishimu mõista, mis neid inimesi kokku toob ja mis erinevaid inimesi liigutama paneb. Viimase aasta ja kolme kuuga on film palju arenenud, kuid uudishimu on ikka seal.

Nojah Film

Nojah Film on 2018. aasta kevadel vabakutselise filmitegija Jürgen Volmeri poolt asutatud produktsioonifirma. Selle peamine fookus on lühifilmide tootmine ning koostöö erinevate etenduskunstide projektidega.

Miks on rahastus vajalik?

  • Filmi graafika
  • Helikujundus

Hooandjani jõuab film sooviga kaasata Movement Tallinna kogukonda ja kõiki huvilisi ja mõttekaaslasi filmi loomisel. Enamasti kuluvad need vahendid kiire ja efektiivse järeltöötluse läbiviimiseks, et juba mais kohtuda selle kogukonnaga filmi esilinastusel. Järeltöötlus toimub veebruarist ja aprillini ning sellesse meeskonda kuuluvad produtsent Jürgen Volmer, helirežissöör Michael Gugliotti ja graafiline kujundaja Fredi Karu.

Kingitused jõuavad toetajateni digitaalsel teel ning samuti leiab iga toetaja oma nime filmi tiitritest.