E-MuusikakoolUser's  Annely Lember project in the category Music

Tere hooandjad!

Ma olen kindel, et teie hulgas on arvukalt inimesi, kelle kireks on muusika, nagu minul endalgi. Olen Markus Lember ja tegelenud muusikaga juba seitse aastat. Õpin Haapsalu Muusikakooli akordioni erialal. Olen osalenud paljudel konkurssidel ja saavutanud ka auhinnalisi kohti. Seega tean, mida kujutab endast pilliõpe.

Olen korduvalt kuulnud inimesi kurtmas, et neil on muusikakool kas pooleli jäänud või õppimiseks sobiv aeg mööda lastud.  Ja samas on inimesi, kellele ei meeldi muusikakooli konkureeriv, pingeline õpikeskkond. Õppimissoov on, kuid võimalused puuduvad. See motiveeris mind lahendust otsima. Lahendus jõudis minuni noorte ettevõtlust toetava programmi Entrum raames.

E-Muusikakool võimaldab muusika õppimist iseseisvalt ja oma kodu mugavuses. Samas saades õpetust professionaalsetelt muusikaõpetajatelt. Tahame, et huvi muusika vastu ei jääks selle taha, et ei saa või ei taha minna muusikakooli. Projekt on suunatud ka nendele, kes kahetsevad, et ei käinud õigel ajal muusikakoolis ja kellel on nüüd juba hilja seda teha. Meie eesmärk on kvaliteetne muusika õppimine teha lihtsamaks ja kättesaadavamaks kõigile, kelles on muusikakirg.

E-Muusikakooli õpe hakkab toimuma videovormis. Õpetama hakkame erinevaid instrumente. Tehtud on turu-uuring, millest selgus, et kõige enam soovitakse õppida kitarri. Seega alustamegi kitarrist.

Õpe hakkab toimuma kursustena. Iga pilli kohta loome 3-4 kursust, mis hõlmavad erinevaid raskusastmeid. Iga kursus omakorda koosneb 15-20 kümneminutilisest videost, mille jooksul õpetaja jõuab anda piisava ülevaate õpitavast ja seda ka kinnistada.

Esimene kursus (kitarrikursus algajatele) valmib märtsis. Seejärel alustame tööd juba järgmiste kursustega. Suvel on plaanis ka korraldada E-Muusikakooli õpilaste suvelaager Haapsalus, kus võimalik õpetajatega koos lustida ja suvist Haapsalu nautida.

Et seda ideed teostada on mul just Teie abi vaja.

Päikest soovides

Markus Lember

emuusikakool@gmail.com

facebook.com/emuusikakool