E STuudio tütarlastekoor Montanasse koorifestivalile! User's  MTÜ E STuudio noortekoor project in the category Music

E STuudio koori- ja tantsukool on tegutsenud tänavuseks 5 pikka aastat, olles üks erahuvikoolidest Tartus. Meil on võimalus õppida mitmel erineval suunal, millest kõige populaarsemaks on osutunud põhiõppekava, mis hõlmab endas nii laulu kui ka tantsu. Noodilugemise oskus ei ole põhiõppesse astumise eelduseks, peaasi, et on suur tahe laulda! E STuudio üheks kaubamärgiks on kujunenud ka laulmist saatvad liikumis- ja tantsutunnid, et pakkuda lastele ja noortele mitmekülgset muusikalist eneseväljendust ja arengut.

Lisaks saab meie koolis kaasa lüüa pärimusmuusikaringis, õppida näitlemist, soolo- ja ansamblilaulu, kahte erinevat instrumenti ning lauluring on avatud ka meie kõige väiksematele laulusõpradele vanuses 3-6 eluaastat.

E STuudio tütarlastekoor on välja kasvanud E STuudio koori- ja tantsukoolist ning tegutsenud tänaseks juba kaks tegusat hooaega. Noored on vanuses 14-18 ja naudivad laulmist rohkem kui midagi muud. Koori dirigent on Külli Lokko.
 


 

Tüdrukud on esinenud mitmetel erinevatel võistlustel, nii rahvusvahelistel (nt Tallinn 2023 rahvusvaheline koorikonkuss) kui ka kohalikel (nt Lauluragin) ning koju tulnud sealt kõrgete ning märkimisväärsete tulemustega.

Kutse rahvusvahelisele koorifestivalile esinema sai koor ainukesena Eestis ning on oodatud osalema neljapäevasele sündmusele täies koosseisus. Festival toimub iga kolme aasta tagant ning on järjekorras juba kaheteistkümnes. Tänavu astub üles 11 koori üle kogu maailma, sh Costa Rica, USA, Saksamaa, Hiina jt. Festivaliga kaasatakse palju kohalikku kogukonda ning festivali külastab kokku ligi 20 000 inimest.

Külli Lokko CV-sse mahub 30 aastat tööd erinevate laste-, noorte- ja kammerkooridega, 44 välisreisi ja nende korraldamine neljas erinevas maailmajaos, erinevatel rahvusvahelistel koorikonkurssidel ning sajad kontserdid Eestis ja kaugemal. Külli on E STuudio koori- ja tantsukooli asutaja ning naudib oma tööd noortega väga.

  • 104 backers
  • 5820€raised of 5500€ goal

Successful project

This project was funded on 04.Jul.2023