Eesti Aasta Pressifoto 2016 raamat ja näitusUser's  Liis Treimann  project in the category Print

Hommikused värsked uudised. Kohvikruusi kõrval number kaks asi mis sind motiveerib voodist välja ronima. Kujuta nüüd ette, et uudiseid ei saadaks pildi- ega videomaterjal. Tekst võib olla kõrgem pilotaazh aga mingi oluline mõõde jääks ikka puudu.

Pilt räägib meiega viisil mil sõnad seda ei suuda ja hätta jäävad. Ilmselgelt on ajakirjanduses lugusid saatvate fotode taga läbimõeldud töö, terav silm ja kriitiline meel. Iga foto taga on kellegi isiklik visioon ja peegeldus meie ühiskonnas toimuvast.

Eesti Pressifotograafide Liit (EPFL) ühendab neid tublisid inimesi tänu kellele on Sinu lehes alati tabavad, asjakohased ja emotsiooniga pildid. Pressifoto on taustahäälest tõusnud esisopraniks, olles sageli esmane tähelepanuärataja ning impulsi andja loo süvenenult lugemiseks.

EPFL käib oma viiendat tegutsemisaastat. Meil on vöö all juba viis Aasta Pressifoto konkurssi, viis aastanäitust ja oleme välja andnud viis aastaraamatut. Näituse külastatavus ulatub kümnetesse tuhandetesse ning näitusepaigad on laiali üle Eesti.

Meie iga - aastaseks missiooniks ja südameasjaks on konkursi korras kokku koguda läinud aasta parimatest parimad pressifotod. Viimaks need näitusetuurile üle Eesti ning andmaks Aasta Pressifoto 2016 raamatu näol võimaluse huvilistel tükikest Eesti lähiajaloost oma kodus talletada. Selleks, et Eesti oma loo jaoks oluline ja tagasivaatav traditsioon saaks jätkuda, ootame nii näituse kui raamatu loomisel hooandjate lahket abi.

Aasta Pressifoto 2016 raamatu esitlus ja näituse avamine toimuvad taaskord talve viimastel päevadel, kui tehakse kokkuvõtteid Eesti ajakirjandusmaastikul üldiselt.

Oleme kogu pressifotograafide seltskonnaga rõõmsad iga toetuse eest!

Aitäh ja kraaps!

  • 108 backers
  • 2812€raised of 2800€ goal

Successful project

This project was funded on 17.Jan.2016