Eesti Ratsaspordi Liit 100User's  Eesti Ratsaspordi Liit project in the category Film & Photo

DOKUMENTAALFILM EESTI RATSASPORDIST

Eesti Ratsaspordi Liit tähistab tänavu 100. aastapäeva. Sada aastat on väga pikk aeg, kuhu mahuvad erinevad riigikorrad, erinevad ratsutamisstiilid, inimesed, hobused ja suurvõistlused. Põneva spordiala värvika ajaloo talletamiseks otsustas Eesti Ratsaspordi Liit luua koostöös režissöör Steiv Silmaga haarava ja hoogsa dokumentaalfilmi, mis annab edasi emotsiooni sellest, mida tähendab ratsutamine, mis on see elustiil ning milline on see maailm.

Loo teljeks on hobuse areng sünnist pensionieani, mille kõrval saab tutvustatud nii ratsaspordi värvikas ajalugu kui ka tänased tegijad, suuremad võistlused ja tipphetked.

Filmi üheks eesmärgiks on tutvustada ratsamaailma ka laiemale publikule. Selleks, et see juhtuda saaks, linastub valmiv ca 90 minuti pikkune film kahel nädalal käesoleva aasta detsembris ka kinolinadel.

Kuigi suurem osa materjali filmi valmimiseks on tänaseks salvestatud ja eelkokkulepped linateose levitamiseks nii kinolinal kui tele-eetris tehtud, on filmi eelarvest puudu veel 5800 eurot, millega katta linateose produktsiooni viimase etapi kulud.

Eesti Ratsaspordi Liit kutsub kõiki hobusesõpru ja ratsutamishuvilisi inimesi andma oma panuse, et meie ratsaspordi saja-aastane ajalugu saaks väärikalt kvaliteetse dokumentaalfilmina jäädvustatud.

Related projects

BFM Creative Doc Collective – 10 talents, 10 films

  • 14%raised
  • 755€pledged
  • 28 days to go