Ansambel FÖÖNIKS esimese plaadi väljaandmineUser's  Elmar Liitmaa project in the category Music

Oli 1. märts 2020, kui Elmar Liitmaa (endine ansambel Terminaator kitarrist) võttis ühendust Tanel Laidna-ga (saate "Su nägu kõlab varsti tuttavalt" viimase hooaja osaleja) ja tegi ettepaneku luua uus eestikeelset muusikat viljelev rokkbänd. Tanel oli pakkumisega hea meelega nõus. Alustuseks salvestati mõned demod, et katsetada, kas koostöö ja muusikaline lähenemine sobib. Kõik sujus ootamatult hästi. Peagi kaasati bändi bassimees Valdur Viiklepp (Ikevald Rannap, Ziggi Wild) ja trummar Henri-Hannes Sell (Ziggi Wild). Bändi nimeks sai FÖÖNIKS.

Juba aprilli lõpus salvestati bändi esimene singel "Minu jaoks parim", millele filmiti ka muusikavideo. Lugu leidis koha enamike raadiojaamade playlistides. Youtubes on lool praeguseks juba üle 18 000 vaatamise.

Edukas algus andis bändile tublisti innustust. Fööniks on suvekuudel teinud kõvasti proovi ja töötanud esimese kauamängiva lugude kallal. Koosseisus vahetus trummar, uueks liikmeks sai Sten Loov.

Bänd on augusti lõpus minemas stuudiosse salvestama FÖÖNIKS-i esimese kauamängiva materjali. Plaadi esitlus toimub juba 3. oktoobril 2020.

Läbi Hooandja soovime kaasata toetajaid, kes aitaks kaasa plaadi väljaandmise kulude (salvestusstuudio, plaadikujundus, trükkimine, plaadiesitluskontserti korraldamine) katmisel. Samuti on plaanis filmida video teisele singlile, mille bänd annab välja koos uue albumiga. Täname ette kõiki, kes meisse usuvad!
 

Ansambel FÖÖNIKS:

  • Tanel Laidna
  • Elmar Liitmaa
  • Valdur Viiklepp
  • Sten Loov