Gluteenivaba köökUser's  Kersti Hendrikson project in the category Civic initiative

UUENDUS! 13.10 saime kokku esimese etapi summa 5000€. Projekt pikenes 56 päeva võrra, et saaksime kokku koguda ka teise ja kolmanda etapi summad 7500€ ja 10000€. Seeläbi saame suurendada tootevalikut. Aitäh toetajatele ning loodan, et üheskoos saavutame projekti eesmärgi täismahus! Loe projekti kohta lisaks siit:

Armsad sõbrad!

Minu elu muutus totaalselt 8 kuud tagasi, kui pidin tütre menüüst välja võtma gluteeni. Peale seda on elu olnud nagu karusell - alguses otsisin gluteenivabu tooteid nagu tikutulega ja lugesin tunde poes erinevate toodete silte. Siis edasi tundus, et see ei ole vastuvõetav, et Eestis gluteenivaba maailm nii piiratud on ja tegin gluteenivaba e-poe. Toon maale ja müün suurt valikut tooteid, mis on kõik märgistusega või looduslikult gluteenivabad, seega sobivad ka tsöliaatikutele. Kui mu e-pood lahendas kuivainete kättesaadavuse probleemi, siis kerkis esile veel suurem probleem - valmistoit.

Restorane ja söögikohti, mis pakuvad gluteenivaba valikut, on vähe ja enamikes on ristsaastumise oht. Sellest tuli mul idee - hakata ise tootma gluteenivabu tooteid, mida saaks pakkuda nii restoranides, tanklates kui ka hotellides, kohvikutes jne.

Ilmselgelt on kogu tootmine gluteenivaba, seega ei mingit ristsaastumise ohtu. Tooteid müün teenusepakkujatele koos koolitusmaterjalidega, mida panna seinale, et ka teenindajad teaksid, kuidas toitu tuleb käidelda. Kas te kujutate ette, et saate astuda tanklasse ja osta gluteenivaba wrapi? Olete hotellis ning hotellipersonal toob teile lauda sooja hommikusöögikukli muna ja singiga? Istute restoranis ja VALITE menüüst endale gluteenivaba toitu - kas täna isutavad kananagitsad või pelmeenid? Kui see ei ole revolutsioon, siis ma ei tea, mis on :) Te lugesite õigesti - jah, teie abiga hakkame me ka pelmeene ja kananagitsaid tootma!

Siinkohal on ainult üks mure - selle projekti alustamise kulud on väga suured.

Mõni aeg tagasi hõiskasin Gluteenivaba toidu Facebooki lehel välja, et Eestis oleks vaja gluteenivaba toidu revolutsiooni ja väga paljud teist toetasid seda ideed - sain palju kirju postkasti, e-mailile ja kommentaare ning muidu postiivset vastukaja. Paljud teist tahtsid, et ma selle projekti ära teeksin. Aga üksinda ma seda ei suuda.

Leidsin võimaluse, kuidas see teie abiga ära teha - Hooandja tuleb meile appi!

Kui te kõik mind toetate, siis see projekt läheb töösse juba oktoobris! Aga selleks peame seda infot jagama nii paljudele, kui vähegi võimalik. Kui me eesmärki ei täida, siis kannab Hooandja toetajate panustatud summad tagasi.

Kui me saame kokku 5000€, siis saame hakata tootma gluteenivabu võileibu, muffineid, kooke. Kui saame kokku 7500€, siis saame hakata lisaks tootma gluteenivaba lasanjet, kananagitsaid, pannkooke. Kui me saame kokku 10 000€, siis saame hakata lisaks tootma ka pelmeene.

Seega, mu gluteenivaba hõim, teeme üheskoos ära selle gluteenivaba revolutsiooni Eestis?

gluteenivabatoit.ee
gurmeeaed.ee

 

  • 255 backers
  • 5718€raised of 5000€ goal

Successful project

This project was funded on 08.Dec.2020