Hiiumaa TaluturgUser's  Margit Pruul project in the category Civic initiative

Oleme Hiiumaa ettevõtjad Margit Pruul (Kirsipuu) (Vaba Aed) ja Helen Teigar (Triibuvineer). Asutasime MTÜ HIID, mis on katusorganisatsiooniks Hiiumaa väiketootjatele. Margit on mobiilse taluturu looja ja Helen teeb Triibuvineerist turulettide lahenduse. Meile on oluline värske, näo ja nimega toidukraami pakkumine saareelanikele ja -külastajatele.

Hiiumaise taluturu eestvedamiseks on Margit saanud nii praktilisi kogemusi kui teoreetilisi teadmisi. Ta on õppinud rahvusvahelist majandust Eesti Kõrgemas Kommertskoolis ja täiendanud end Itaalia ja Ameerika ülikoolides. Lisaks akadeemilistele teadmisetele on vastutanud erinevate projektide koordineerimise eest esmalt Swedpanga Grupis ja Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuses. Asutanud Eesti Gastronoomia Seltsi ning loonud ja turundanud tuntuks brändi Hõbelusikas. Viimased 20 aastat ongi pühendunud toiduvaldkonna edendamisele: 10 aastat "Eesti Päevalehes" ja nädalalehes "Eesti Ekspress" toidurubriigi toimetajana. Lisaks on koostanud ja kirjutanud kokku üheksa kokaraamatut. 2017 aastal võitnud äriideede konkursil Ajujaht oma äriplaaniga viienda koha ning loonud Hiiumaise mahetoodanguga tegeleva ettevõtte Vaba Aed.
 


 


 

"Minu missioon on luua Hiiumaale toimiv Taluturg, kus saareelanik ja -külaline saab kohalikku toodangut. Hooandja abiga ehitame Triibuvineeris moodulitena lahtivõetava mobiilse taluturu ehk teisisõnu laudade, varikatuse ja riiulite süsteemi, mida on hõlpsalt võimalik uude asukohta paigaldada. Ikka sinna kus on sündmused ja inimesed koos. Väike- ja talutootjad, keda on neljakümne ringis, saavad võimaluse Hiiumaa sündmustel oma toodangut pakkuda," sõnastab Margit oma südamesoovi.

Meeskond:

  • Margit Pruul (Kirsipuu) – projektijuhtimine ja eestvedamine
  • Anne-Ly Torstensson - turundamine
  • Helen Teigar - tehniline lahendus
  • Kätlin Kiisk – kalakohvik ja tegelustelk lastele

Kogemustepagas on meil piisav, et Hiiumaa Taluturg käima tõmmata. Kohalik, suvehiidlane ja saarekülastaja saab kord nädalas otse tootjalt soodsalt värsket hooajalist toidukraami. Tööd saab kohalik talutootja ja kogukonnale tekib laupäevahommikuti uus kokkusaamise koht.
 


 


 


 

Hiiumaa Taluturul kaubeldakse vaid saare talu- või väiketootjate toidukaubaga. Loome kogukonnale suunatud ja vahendustasuta kauplemisevõimaluste ka neile talutootjatele, kelle kaupa mujalt ei leia. Kohalikele on see ka hea võimalus peenramaal ülejäänud taimed või endakasvatatud tomat turuletile müügiks tuua. Külauudised värskete pirukate ja hommikukohvi kõrvale on taluturul samuti omal kohal.

Lisaks on loomisel telk lastele õpitubade ja tegeluste läbiviimiseks. Lastele suunatud tegevused suurendavad loovust ning õpetavad lugu pidama tervislikust kohalikust toidust.

Related projects

BeU Surf & Yoga Camp

  • 71%raised
  • 2115€pledged
  • 12 days to go