Hoogu väikestele akordionimängijatele Pärnu-Jaagupist!User's  Katrin Uutsalu project in the category Muusikariistad

Pärnu-Jaagupi Muusikakoolis õpib sellel aastal 63 õpilast põhi- või huviõppes. Meil on 19 last eelõppes ja kõiki neid noori pillimehi õpetab kokku 12 õpetajat. Meil saab õppida mängima vask- ja puupuhkpille, kitarri, klaverit, viiulit, kandleid, akordionit ning lisapillina ka rivitrummi. Lapsed õpivad lisaerialana ka laulmist ning loomulikult õpitakse ka muusikateoreetilisi aineid. 
 
Meie puhkpilliõpetaja eestvõttel toimub sellel aastal Pärnu-Jaagupis juba 10. korda festival Halinga Puhkpill. Festival pakub kolmel päeval professionaalselt juhendatud töötubasid puhkpillimängijatele ning võimalust nii noortel kui vanematel pillimeestel harjutada koosmängu festivaliorkestris. Festivali Halinga Puhkpill korraldamise eest valis Eesti Kooriühing Pärnu-Jaagupi Muusikakooli 2015. aasta korraldaja nominendiks ning festival ise oli sündmuse nominentide hulgas. Meie puhkpilliõpetaja Kaido Kivi oli aga Eesti Kooriühingu poolt valitud 2015. aasta kolme parima orkestridirigendi sekka. Õpetaja Kaido Kivi heast muusikalisest suunamisest räägib seegi fakt, et tema õpilane saavutas eelmisel hooajal ülevabariigilisel puhkpillikonkursil I koha. 
 
Meie lapsed osalesid õpetajate Kaido Kivi ja Elena Mägi juhendamisel viimasel suurel üldlaulupeol „Aja puudutus. Puudutuse aeg“ väikemuusikakoolide ühendorkestri koosseisus. Mängimas on käidud ka Tartus festivalil „Mürtsub pill“. 
 
 
Meil on ka vahva rahvapilliosakond, mille õpetaja Reine Niin on Pärnumaal tuntud muuhulgas kui laste pärimusmuusika laagri üks eestvedajatest. Õpetaja Malle Mölder’i nimi on kandlemängu ja pärimusmuusika huviliste seas samuti tuttav. Õpetajad on loonud pillikoore, mis on esinenud nii piirkondlikel kui maakondlikel sündmustel. 
 
Hooandja projektiga soovime Pärnu-Jaagupi noortele rahva- ja pärimusmuusikutele hoogu anda. Meil on olemas asjalik järelkasv, kuid vajame olemasolevale ühele pillile lisaks veel ühte 48- bassilist akordioni, et meie noored mängijad saaksid rahvapilliansambli moodustada, koosmängu harjutada ja  kuulamisrõõmu pakkuda. Pill, mille plaanime soetada, on selline:
 
 
Kui praegused poisid suuremaks sirguvad ja suuremad pillid neile sülle mahuvad, on eelklassist neile järgi kasvamas tüdrukuid-poisse, kes siis omakorda teie poolt toetatud väiksema pilli sülle saavad võtta. 
 
Kõik hooandjad saavad kutse Halinga X Puhkpillifestivalile ning nende jaoks valmistame ette nimelised aukohad. Festival toimub 10.-12 juunil 2016 Pärnu-Jaagupis. Viimasel päeval toimub suur kooride-puhkpilliorkestrite võistulaulmine/ mängimine. Olete teretulnud! 
 
Kui saame vajaliku summa kokku, siis saavad noored akordionimängijad tervitusloo festivalil juba koos mängida. Täname kõiki toetajaid!