Koomiks "HUKKUNUD ALPINISTI HOTELL"User's  Veiko Tammjärv project in the category Print

Tere.

Olen valmis joonistanud koomiksi vanast heast vendade Strugatskite romaanist "HUKKUNUD ALPINISTI HOTELL". Kogu lugu mahub 128 leheküljele. Käesoleva raamatu materjale olen joonistanud nüüdseks terve aasta. Lugeja leiab teosest lennukaid vaatenurki, mis on omased just graafilistele romaanidele ja koomiksitele. Koomiks on valminud nii raamatu kui ka filmi ainetel. Nii püüabki peategelane, inspektor Glebsky, lahendada ulmelist mõrvamüsteeriumi samal ajal oma ametialastele tõekspidamistele truuks jäädes.

Usun, et koomiks pakub paljudele filmi- ja kirjandushuvilistele värskeid elamusi seoses neile tuttava looga. Mul on suur rõõm anda selle teosega ka oma panus kodumaise koomiksirkultuuri arengusse. Loodan, et leian toetajaid, kes aitaksid klassikaks kujunenud loo koomiksivormis raamatuks trükkida. Heldemad toetajad saavad kingituseks signeeritud raamatu, milles on lisaks käsitsi joonistatud originaalpilt autorilt. Raamat on plaanis valmis saada septembri alguseks. Hooandjatele saadetakse raamatud postiga.
 


 

Jutustavatest joonistustest olin huvitatud juba varases lapsepõlves. Pulbriks sai lapatud paljudele tuttav Bitstrupi joonistatud lühiseeriate kogumik ning ka Walt Disney tolleagsed Nõukogude Liidus avaldatud koomiksid. Hiljem köitis mind muu hulgas Roy Lichtensteini looming ja näiteks ka ansamel A-Ha loole "Take On Me" tehtud koomiksi stiilis video. Olen lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia graafika eriala. 1995. aastal avaldati esimene minu joonistatud koomiks "Punamütsike" ajakirjas Põhjatäht. Paarkümmend aastat olen tegelenud ka digitaalses vormis eksperimentaalse, sõnadeta koomiksiga. Teemadeks on inimsuhted, linnakeskkond ja eesti mütoloogilised tegelased. Tänaseks on minu töid avaldatud nii Eestis kui ka välismaal erinevates koomiksivaljaannetes. Oma loominguga olen käinud Helsingi koomiksifestivalil, Itaalias Treviso koomiksifestivalil, Inglismaal Lakes koomiksifestivalil ja Brüsseli koomiksifestivalil. Koomiks on ehteks igale raamaturiiulile.