Kaarel Liiv'i esikplaat "I’ll Be Bach"User's  Kaarel Liiv project in the category Music

Head hooandjad!

Ma olen muusikaga tegelenud juba tervelt 21 aastat, millest 12 olen ainult sellele pühendunud. Olen tegelenud paljude erinevate projektidega ja musitseerinud 100-de suurepäraste muusikutega nii siin kui välismaal. Mänginud muusikat sõna otseses mõttes polkast rokini. Minu bassimäng kõlab ligi 30-l erineval plaadil. Kuid alles eelmisel aastal hakkasin tõsiselt mõtlema oma plaadi salvestamisele. Olles aastaid esitanud ja salvestanud teiste muusikat, siis otsustasin selles suunas ka jätkata. Ja valik tuli väga lihtsalt. BACH. Ja nagu ütles kunagi Keskerakonna valimisslogan: „Kes siis veel“?

Bachiga tutvustas mind 2003-l aastal, kui astusin Otsa kooli, bassigeenius Raul Vaigla. Tegelikult oli siis tegemist vaid tüütu etüüdiga mis tuli tehnilisel arvestusel maha mängida. Aga siiski tekkis salajane huvi. 2006 Helsingi Pop&Jazz Konservatooriumis õppides võtsin juba ette kõik tšelloetüüdid. Paar aastat hiljem seadsin esimese loo viiulile ja basskitarrile.

Ja nüüd olen sealmaal, et minu seaded ja Bachi surematud meloodiad on saanud ühtseks tervikuks. Tegemist on kahe muusiku koostööga. Ja pean mainime, et päris meeldiva koostööga. Bachi looming on jäänud muutmata aga kõik see mis sinna omalt poolt lisasin … no seda kuulete juba plaadilt. Aga vihjeks võib öelda, et on teoseid erinevatest tema perioodidest. Tšelloetüüdidest kantaatideni. Ja koosseisud on väga mitmekülgsed. Bassi ja kandle duo, keelpillikvarteti ja fretlessbassi imeline kooskõla, kui ka kahe elektrikitarri omavahelist mõõduvõttu.

Mind on plaadil tohutult aidanud minu head sõbrad ja suurepärased muusikud. Eesti oma Brian Mayd, kitarristid Jaan Jaanson ja Paul Daniel. Gruuvimeister Dmitri Nikolajevski. Klaverikunstnik Rain Rämmal. Fantastiline kandlemängija Laura Lindpere ja keelpillikvartett Insomnia. Salvestuse ja mixiga tegeles Johannes Lõhmus. Eesti parimad stuudiod Matrix ja RoundSound võimaldasid oma kvaliteetset tehnikat ja ruume. Plaadi disainiga töötab Pille Kose. Ja minu ebafotogeenilisust aitas videos söödavaks muuta Karl Hans Õunpuu.

Head hooandjad. Teie toetus lähebki stuudio rendiks ja miksimise ning masterdamise peale.

Kõik, kes te mulle heast südamest minu unistuste täitumisel kaasa aitate, saate endale igal juhul minu plaadi. Kes kaugelt kandi mehed/naised, need postiga, kes aga lähemalt, siis neile on mul suur rõõm plaat koos sooja käepigistusega isiklikult kohale toimetada.

Mõningaid vihjeid plaadile saab kuulata leheküljelt:
 
Suur aitäh,
Siiralt Teie,
Kaarel Liiv

Related projects

Ikevald's album "Modern Mythology"

  • 2%raised
  • 83€pledged
  • 34 days to go

The Hi-Flyin' Combo 7" vinyl EP release

  • 18%raised
  • 220€pledged
  • 7 days to go

Horror Dance Squad new album

  • 6%raised
  • 200€pledged
  • 37 days to go